Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaGÜNCELKARTAL CEVİZLİ MEYDANI AÇILIYOR

KARTAL CEVİZLİ MEYDANI AÇILIYOR

Kartal’da komşuluk ve dayanışmayı geliştirecek Cevizli Meydan ve Park açılışına günler kaldı.

Kartal Cevizli’de çalışmaları bir süredir devam eden Cevizli Meydanı Projesi’nin ilk aşamasında sona yaklaşıldı. Cevizli Meydan ve Park; 26 Ekim Cumartesi, Saat: 15.00’de açılıyor.

31 Mart yerel seçimlerinden önce Başkan Gökhan Yüksel’in üstünde en çok durduğu ve en kısa sürede bitirilmesini vaat ettiği, Cevizli Meydanı Projesi gerçekleşiyor. Başkan Gökhan Yüksel, daha önce proje alanına yaptığı ziyaret sırasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “İlçemiz için elimizden geleni yapıyoruz. Tek isteğimiz, vatandaşlarımızın yüzünü güldürebilmek. Kartallıların huzuru ve mutluluğu bizim için önemli. Cevizli’deki çalışmaları bir an önce tamamlayarak, ilk aşamada meydan ve park kısmını açmayı planlıyoruz.” diye konuşmuştu.

Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Deniz Karacan; Alanda toprak yokken dinlence alanı haline gelmesi nedeni ile Türkiye’de örnek çalışmadır” dedi.

CEVİZLİ MEYDAN PROJESİ

Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Deniz Karacan yaptığı açıklamada ; “Beklenen açılışa son günler. Komşuluk ve Dayanışma Meydan ve Park Çalışmamız açılışına herkes davetlidir. İyilik merkezimiz olacak alan, tüm komşularımızı birleştirici ev sahipliği yapacaktır. Bizler büyük ailemiz için düşledik. İlmek ilmek işledik. Başkanımız Gökhan Yüksel öncülüğünde, siz komşularımızın hayaller kuracağı, kuş seslerini dinleyeceği, şehir hayatının yorgunluğunu bir nebze atabileceği, çoçuklarımızın koşturabileceği yeşil alan kazandırma çalışmasının gururu içerisindeyiz. Bu yeşil alanımızın en büyük özelliği çatı bahçesi olmasıdır. Alanda toprak yokken dinlence alanı haline gelmesi nedeni ile Türkiye’de örnek çalışmadır. Alanın çatı bahçesi olduğunu hatırlatır, belli bölgelere ağaç dikimi yapılamayacağını bildirmek isterim.açılışımıza tüm komşularımızı davet ederiz. Başta emeği geçen tüm Park ve Bahçeler Müdürlüğü işçilerimize, teknik kadromuza ve belediyemizin katkı sunan müdürlüklerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Meydan alanında yaklaşık 1500 m2 yeşil çatı sistemi uygulanmıştır. Zemin dezaktif beton döşemedir. 2 adet çocuk oyun gurubu, fiskiyeli süs havuzu, yürüyüş yolu, amfi tiyatro, wc, kamelyalar, banklar vb. kent donatı elemanları bulunmaktadır

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı