Pazartesi, Eylül 25, 2023
Ana SayfaKARTALKartal "CHP’de  buyruk mu işleyecek, hukuk mu işleyecektir. Buna karar vereceğiz…

Kartal “CHP’de  buyruk mu işleyecek, hukuk mu işleyecektir. Buna karar vereceğiz…

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Örgütü Kongre Başkan Adayı Süleymen Uzunok Parti üyelerine seslenerek, “1972 Kurultayındaki Rahmetli Ecevit’in (Karaoğlanın) Konuşmasında da dediği gibi; Aslında sorun ,CHP’yi eski yörüngesine veya yeni yörüngesine oturtma sorununun da ötesindedir.Hatta sorun ya ben, ya Bülent sorunun da ötesindedir. Tekrar söylüyorum. Asıl öncelikle ölçülmesi gereken şudur; CHP’de  buyruk mu işleyecek, hukuk mu işleyecektir. Buna karar vereceğiz…”

Kartal/Yüksel Fırat

3 Eylül tarihinde 416 delege ile yapılacak 38.Kongre öncesi bugün saat 16.00 da CHP Kartal İlçe Başkanı Süleyman Uzunok, parti üyelerine seslendi.

Kişisel ve parti içindeki görevleri üzerinden özgeçmişini sunan Uzunok; “İlçe başkanımızın milletvekili adaylığı için istifası sonrası ilçe yönetim kurulu arkadaşlarımız arasında yapılan seçimle Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı görevini üstlendim. 8 aydır da bu onurlu görevi yürütüyorum.

Göreve geldiğim günden itibaren Kartal’da küsmüş, Kartal’da yorulmuş, süreçlerde kırılmış, emek vermiş ne kadar partilimiz var ise her birine ulaşmayı hedefledim. İstifa eden bir çok üyemiz vardı. Onları tekrardan baba ve ana ocakları olan Cumhuriyet Halk Partisine davet ettim. Genel seçim sürecinde her partilimizin, bu onurlu mücadelede başrol oyuncusu olması için çaba sarfettim. 

Kırılanı geldi diri olduk

Küseni geldi barış olduk 

Ayrışanı geldi birlik olduk.

Ve bu çalışmanın ve gayretin sonucunda Cumhuriyet Halk Partisi , Kartal ilçesinde son yılların en büyük başarısını elde etti. Oy oranımız arttı! İstanbul’daki 39 İlçe arasında, oy oranı artışında en üstlerde yer aldık!

Yönetim Kurulu arkadaşlarıma, kadın kollarımıza ve gençlik kollarımıza ve tüm emekçi örgütümüze teşekkürlerimi sunuyorum. Ben değil biz olduk ve hep birlikte başardık!

İçine doğduğum partimde çıkarsız ve menfaatsiz olarak yürüttüğümüz mücadelemizin ve emeğimizin neticesiyle bu gün burada bu coşkulu salonda, siz değerli yol arkadaşlarıma, büyüklerime; bu kürsüden başkan adaylığı için seslenmek benim için bir hayaldi. 

Bu hayali bana yaşattığı için başta kurucu ve ebedi önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, parti içi demokrasiyi yeniden yeşerten Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na  ve siz değerli partililerime yürekten teşekkür ediyorum.” dedi 

“ŞEFFAF, ADİL, LİYAKATLI BİR YÖNETİM ANLAYIŞI İLE ADAYIM”

Süleyman Uzunok adaylığını şu sözlerle açıkladı; “İktidarın, insanlarımızı mahkum ettikleri bu ekonomik bunalımdan kurtarıp , özgür yarınlara ulaştırmak , umudu tekrar uyandırmak ve yeniden ayağa kalkmak adına şeffaf, adil, liyakatli bir yönetim anlayışıyla daha güçlü bir örgüt için, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanlığı’na adayım ! 

Süleyman Uzunok partinin içinde bulunduğu durumu ve sıkıntıları dikkate alarak ilçe başkanı olduğunda neler yapılacağına ilişkin “Bu bir siyasi manifestodur” diyerek açıkladı anlayışını.

Uzunok;  “İlçe başkanı olursam söz veriyorum ;Bu bir siyasi manifestodur.

  • Partimiz geçmişin tecrübesiyle geleceğin umudunu harmanlayacağız!
  • Mahalle birim başkanlıkları kaybettikleri önemi tekrar kazandıracağız! Onlar  bu örgütün çilesini çeken emektarlarıdır. Ben de yaptığım için iyi biliyorum. Mahalle Birimleri birçok mahallemizde daimi olarak açık kalacaktır.
  • Emekten yana olacağız. STK, Sendika ve Meslek Odaları ile işçi, emekçi kardeşlerimizin yanında olup süreci onlar ile dayanışma, içinde götüreceğiz.
  • Sosyal yardımlaşma derneği kuracağız.
  • Kartal’da şeffaf ve adilce bir düzen inşa edeceğiz.
  • Genel Merkez temsiliyeti konusunda Kartal’ı üst seviyeye çıkaracağız

Üye hukukunu korumak, parti içi demokrasiyi hayata geçirmek için birlikte mücadele edeceğiz.

Parti içi ön seçimi örgütümüzün her kademesinde savunacağım. Meclis üyelerini, İlçe Başkanı ve Belediye Başkanı belirlemeyecek. Siyasi tabir ile bisküvi kutusunu bu örgütün önüne koyacağım. İthal eden değil, ihraç bir Kartal olacağız.

Kadınlarımızın ve gençliğin söz ve karar sahibi olması için mücadele edeceğim.

  • Siyasi ve ideolojik eğitimler vereceğiz.Çalıştaylar düzenleyeceğiz
  • Artık seçimden seçime çalışmayı bitiriyoruz. Seçimden seçime değil sürekli çalışmayı başlatıyoruz.
  • Siyasetin, halkımızın ve parti üyelerimizin sorunları ile ilgilenmek olduğunu ve Siyasetin “sorunları çözme sanatı” olduğunu biliyorum!  Parti üyelerimizin ve vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için, “siyasi erk” olarak elimden ne geliyorsa yapacağım! 

Kendisini dinleyenler arasında olan diğer bir aday Mert Polat’a “Bu arada, adaylığını açıklayan CHP Kartal ilçe yönetim kurulundan arkadaşım Mert Polat’a da başarılar diliyorum, hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum. Centilmence, haktan ve adaletten yana, güzel bir yarış olsun, KAZANAN Cumhuriyet Halk Partisi olsun!!!

‘BUYRUK MU İŞLEYECEK HUKUK MU’

Uzunok kongre sürecinde yaşanları şu sözlerle öne çıkarıp tanımladı; “Kimse artık örgütün, yani delegemizin, üyemizin sesini bastıramayacak!” Uzunok devamında 1972 Kurultayındaki Ecevit’in yaptığı konuşmanın bu kurulatay için de geçerli olduğundan hareketle: 1972 Karaoğlanın Konuşmasında da dediği gibi; ‘Aslında sorun, CHP’yi eski yörüngesine veya yeni yörüngesine oturtma sorununun da ötesindedir. Hatta sorun ya ben, ya Bülent sorunun da ötesindedir. Tekrar söylüyorum. Asıl öncelikle ölçülmesi gereken şudur; CHP’de  buyruk mu işleyecek, hukuk mu işleyecektir. Buna karar vereceğiz…

Daha açık söylüyorum vereceğiniz karar şudur; Demokratik bir partinin kanunlara saygılı özgür üyelerimi olacağız, kapı kulları mı olacağız? KARAR SİZİNDİR!”

Uzunok konuşmasında özgürlük ve bağımsızlığa da özel bir vurgu yaparak; “Fikri hür vicdanı hür delegelerimiz ve üyelerimiz. Ebedi genel başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün  şiarını her yerde haykıracağız: ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir!’

Süleyman uzunok bu kongrenin önemini ve öne çıkan yanını “örgütün vicdanı” olarak tanımladı ve şöyle seslendi:

Bu kongre örgütün vicdanının kongresidir.

Örgütün vicdanı sizlere emanet. İnanıyorum ki bu vicdana kulak verecekseniz.

Kimse artık örgütün, yani delegemizin, üyemizin sesini bastıramayacak!!!

Uzuok sözlerini salondakilerinin de katılımıyla Ahmed Arif’in şu dizeleri ile bitirdi:  :

Öyle yıkma kendini,

Öyle mahzun, öyle garip…

Nerede olursan ol,

İçerde, dışarda, derste, sırada,

Yürü üstüne – üstüne,

Tükür yüzüne celladın,

Fırsatçının, fesatçının, hayının…

Dayan kitap ile

Dayan iş ile.

Tırnak ile, diş ile,

Umut ile, sevda ile, düş ile

Dayan rüsva etme beni.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı