Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaPOLİTİKAKartal Doğru Parti'den emperyalizm vurgusu

Kartal Doğru Parti’den emperyalizm vurgusu

Doğru Parti Kartal İlçe Başkan Gülay Şakar lokma dağıtımında Ataürk’ün Gençliğe Hitabesi’ne atıfta bulunarak emperyalizm ve sosyal devlet sorununa dikkat çekti.

Doğru Parti Kartal İlçe Başkanlığı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ruhuna lokma ikramında bulundu.
Doğru Parti Kartal İlçe Başkan Gülay Şakar lokma ikramında yaptığı konuşmasında, Ataürk’ün Gençliğe Hitabesi’nden “İstiklal ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dâhilinde iktidara sahip olanlar, gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri, şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakruzaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir” diyerek başladığı konuşmasını güncel politik ve sosyal sürece ilişkin açıklamaları ile sürdürdü.

“Ülkeyi emperyalist güçlerin odak noktası haline getiren”

Gülay Şakar “Doğru Parti olarak Türkiye Cumhuriyeti değerlerine sahip çıkmayan, Atatürk’ün adını söylemekten imtina eden, O’na hakaret edenlere göz yuman, vatandaşın sosyal devlet imkanlarıyla yaşamasına imkan sağlamayan, Ülkeyi emperyalist güçlerin odak noktası haline getiren, kadının çocuğunu koruyamayan, dokturuna generallerine, hukukçusuna, öğretmenine, avukatına ve gazetecilere sahip çıkmayan ve her türlü fikrin ve oluşumun karşısındayız” dedi
Şakar konuşmasını,  bugün 107. yılını idrak ettiğimiz Çanakkale Deniz Zaferi Deniz Şehitlerimiz başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz saygı ve rahmetle minnetle anıyoruz” diyerek tamamladı.
Doğru Parti Kartal İlçe Başkan Gülay Şakar  katılımcılara yaptığı açıklmayla tek tek teşekkür etti.
Kartal Belediye Başkan yrd.Sayın Oktay Aksu
Doğru Parti İl Başkanı Sayın Arda Ateş, Doğru Parti İl Teşkilat Başkanı Sayın Sedat Özkan Doğru Parti Genel Başkan Danışmanı Sayın TC Ertuğrul Tahmaz ,Doğru Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Sayın Ercan Altay, Demokrat Parti İlçe Başkan Yardımcısı Sayın Hüseyin Mithat Birgören Demokrat Parti E.ilçe Başkanı Sayın Mehmet Dinç Deva Partisi Kartal İlçe Başkanı Sayın Iltan Ekmekcioglu ADD Kartal Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Sayın TC Cem Arkan CHP Kartal İlçe Kadın Kolları Başkanı Sayın Birgül Karababa ve yönetimi BTP il Başkan yardımcısı Sayın Hüseyin Aras Kartal Gazeteciler Dernek Başkanı Sayın Selim Akdoğan ve Yönetimi, İYİ Parti İl yöneticisi Sayın Muammer Nas İYİ Parti Üyesi Sayın Hamza Yavuz Doğru Parti Kartal İlçe Başkanlığının vefakar tüm yönetimi ve yeni üyelerimiz ve bizi hiç yalnız bırakmayan sevgili Basın Mensuplarımızdan Sayın Yüksel Firat Nuray Yilmaz Murat Karaca Erhan Karataş Suna Anaç Hatice Odabaş Ifaket Çakı Yalçın Bel Nevin Özbar Ömür Hanzey Ömer Erdem’e sonsuz saygılar sunarım. Bu soğuk havaya rağmen hep birlikte lokmamızı paylaştık. Var olun”
Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş