Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaGENELKartal Elazığlılar Derneği Gazetecileri Özel Bir Etkinlikle Ağırladı

Kartal Elazığlılar Derneği Gazetecileri Özel Bir Etkinlikle Ağırladı

Kartal Elazığlılar Derneği Başkanı Bekir Dağ ve yönetim kurulu üyeleri Kartallı gazetecilerle özel olarak hazırladıkları etkinlikte buluştular.

Kartal Orhantepe Mahallesindeki dernek binasında gerçekleşen gecede gazeteciler, dernek başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ile tanışma, sohbet etme imkanı buldu. Katılımcılar, müzik grubu AHENK’e birlikte eşlik ederek ortak bir duygu ortamı oluşturdular.

“DERNEĞİMİZİ BAKANLIĞA, MAHALLEMİZE VE KARTALLILARA TAHSİSİ ETTİK”

Kartal Elazığlılar Derneği Başkanı Bekir Dağ, ‘bu etkinliği çok daha önce planladıklarını ama koşulların buna imkan vermediğini belirterek’ yaptığı konuşmada;  “2019 yılının sonarlarında derneğimizi kurduk. Biz bu etkinliği çok önceden yapmayı planlamıştık. Ancak Sema Sokağında hepimizi derinde üzen bina göçüğü yaşandı. Derneğimiz bu noktaya çok yakın. Bakanlık bizim dernek binamızı kullanma talebinde bulundu. Biz bunu emir telaki ettik ve dernek binamızı Bakanlığa, mahallemize ve Kartallılara tahsisi ettik. Bu süre yaklaşık bir yıl sürdü.

“BİR TIR DOLUSU MALZEMEYİ HEMŞERİLERİMİZE GÖNDERDİK”

Bu süreçte yine Elazığ depremi meydana geldi. Derneğimizi Bakanlık kullandığı için kapalı olmasına rağmen bir tır dolusu malzemeyi hemşerilerimize gönderdik.

ÖĞRENCİLERE KENDİ BEDENLERİNE UYGUN HEDİYELER GÖNDERDİK

Bildiğiniz üzere taşımalı sistemle okuyan öğrencilerimiz var. Muhtarımız Zeki Dağ’ın çabasıyla bu öğrencilerimizle diyalog kurduk. 350 öğrencimizin tek tek ayakkabı numarasını, beden ölçülerini alarak ihtiyaçlarını kendi bedenlerine uygun olarak alıp tek tek paketleyerek ulaştırdık öğrencilerimize. Bu yaşıma kadar çok gurur duyduğum bir çalışma oldu. Tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.

“DERNEĞİMİZDE FOLKLOR, SPOR VB. ETKİNLİKLERİMİZ BAŞLADI”

Bekir Dağ, “STK’larda başarılı görev yapmak, yönetim kurulunun başarısı ile olur. Tüm bu çalışmaları arkadaşlarımın maddi ve manevi destekleri ile yapmaktayız. Çalışmalarımızı daha da genişletmekteyiz. Derneğimizde folklor, spor vb. etkinliklerimiz başladı ve yeni etkinliklerle daha da geliştireceğiz ”dedi.

Kartal Elazığlılar Derneği Başkanı Bekir Dağ’ın konuşmasının ardında hazırlanan ikramlar ve özellikle çiğ köfte eşliğinde müzik grubunun çalıp seslendirdiği müzik eşliğinde sohbetler edilerek gece tamamlandı. Gazeteciler bu denli ince düşünülmüş bir etkinlik için teşekkür ederek ayrıldılar.
 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş