Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Ana SayfaEMEKKARTAL EMEK VE DEMOKRASİ GÜÇLERİ YEREL SEÇİMLERE HAZIRLANIYOR.

KARTAL EMEK VE DEMOKRASİ GÜÇLERİ YEREL SEÇİMLERE HAZIRLANIYOR.

Yüksel FIRAT


Oy oranlarına göre Kartal’da üçüncü büyük güç olan Kartal Emek ve Demokrasi Güçleri Platformu (KEDGP) bugünlerde yoğun bir hareketlilik yaşamaktadır.

Emek Partisi heyetinin, Halkın Demokratik Partisi, Özgürlük ve Dayanışma Partisi ve Halkevleri heyetleriyle gerçekleştirdiği görüşmeler, KEDGP bileşeni parti, sendika, oda, dernek, aydınlar vb. diğer güçlerle de devam etmektedir.

Diğer partiler adaylar üzerinden hazırlanırken KEDGP ise halkçı bir platform üzerinden yerel seçime hazırlanmaktadır. Heyetlerin bu görüşmelerinde öne çıkan başlıklar şöyle; Emek Partisi İlçe Başkanı Hülya Özsarıkamış “Kartal halkının, yerel yönetime ilişkin kendi halkçı seçeneğini bir program etrafında oluşturma ve sürece bunu üzerinden müdahale etmesinin tüm olanaklarına sahip olduğunu ”söylüyor. Halkın Demokratik Partisi İlçe Başkanı İzzettin Adar “İçinde geçilen sürecin sorumluluğuyla hareket edip en geniş ittifakla halktan yana seçeneklerin ortaya çıkarılmasına” vurgu yapmaktadır.” Özgürlük ve Dayanışma Partisi İlçe Başkanı Zafer Toksöz “Bugüne kadarki halkçı seçeneklerin somut pratiğinin halkın seçeneksiz olmadığını gösterdiğini ve bu umudu büyütmenin önemine” dikkat çekerken; Halkevleri İlçe Başkanı MustafaTez “ Süreci hızlandırarak ve tüm seçenekleri öngörerek sürecin örgütlenmesine ”dikkat çekmektedir.

Yakın zamanda geniş katılımla toplanacağı belirtilen Kartal Emek ve Demokrasi Güçleri Platformunun tüm süreci, Kartal halkıyla birlikte somut bir halkçı platforma ve hedefe dönüştüreceği belirtilmektedir.
Kartal’ın Sesi Gazetesi, 23 Ekim 2018

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

İmam Ali Türkan on HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan on  6284
Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı