Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaGÜNCELKARTAL HACI HATİCE BAYRAKTAR LİSESİNDE SWEATSHİRTLER İÇİN 65 LİRA İSTİYOR

KARTAL HACI HATİCE BAYRAKTAR LİSESİNDE SWEATSHİRTLER İÇİN 65 LİRA İSTİYOR

KARTAL HACI HATİCE BAYRAKTAR LİSESİNDE SWEATSHİRTLER İÇİN 65 LİRA İSTİYOR

İstanbul Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi öğrencileri giyilmesi zorunlu tutulan okul sweatshirtleri için kendilerinden 65 TL istenmesine tepkili.

Eren YÜCEBOY
İstanbul

Kartal’ın Sesi/  Kartal Uğur Mumcu Mahallesinde  bulunan Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi 1700’e yakın öğrenci sayısıyla ilçenin en kalabalık okullarından biri. Daha önce fotokopi ücreti adı altında para toplayan okul idaresi bu kez de idare tarafından giyilmesi zorunlu tutulan okulun hazırladığı sweatshirtler için 65 lira para istiyor. Öğrencilerin verdiği bilgiye göre, idare geçtiğimiz cuma günü tören sırasında yaptığı açıklama ile artık okulun sweatshirtlerinin giyilmesinin zorunlu olduğunu ve sweatshirt ücretininse 65 lira olarak belirlendiğini duyurdu.

Ekonomik durumu itibariyle daha çok işçi emekçilerin ikamet ettiği Kartal’da öğrenciler kendilerinden 65 lira istenmesine tepkili.

Evrensel’e konuşan öğrenciler idarenin para talebinden şikayetçi. Öğrenciler haftalık harçlık olarak yalnızca 40 lira almalarına rağmen idareden 65 lira istenmesini kendilerine yönelik bir haksızlık olarak niteliyor. Öğrencilerin bazıları, okul kıyafetlerinin yenilenmesinin zorunlu bir ihtiyaç olmadığını belirterek idare tarafından istenen bu parayı ödemeyeceğini dile getiriyor.

Öğrenciler ekonomik kriz sürecinin derinleştiği ve günden güne daha da hissedilir hale geldiği koşullarda keyfi gerekçe ile para talep edilmesinin parasız eğitim hakkının gasbedilmesi olduğunu ifade etti.

https://www.evrensel.net/haber/369850/ogrenciler-sweatshirt-icin-65-lira-istenmesine-tepkili

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş