Cumartesi, Haziran 25, 2022
Ana SayfaGÜNCELKartal İlçesi Bağımlılık Çalıştayı düzenlendi.

Kartal İlçesi Bağımlılık Çalıştayı düzenlendi.

Kartal Kaymakamı Abdullah DEMİR koordinasyonunda Yüksel-İlhan ALANYALI Fen Lisesinde Kartal İlçesi Bağımlılık Çalıştayı düzenlendi.

Çalıştay sonuç bildirgesinde kanun ve yönetmeliklerin yeterli olduğu, denetimlerin  aynı hassasiyetle devam etmesi vurgulandı. Kültürel, eğitim ve sporsal faaliyetlerin bağımlılıkla mücadalede öneminden söz edildi.

Toplantıya Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Adem UÇAR, Kartal Belediyesi Basın Müdürü Hüseyin Güler, Kartal İlçe Sağlık Müdürü Bekir Necati ŞİMŞEK, Kartal Emniyet Müdürü Sinan DALLI, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Harun TÜYSÜZ, Kartal Kent Konseyi, İlçe Muhtarlıkları, İstanbul Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Pendik İşkur Hizmet Merkezi, Dr Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi, Kartal Yeşilay Şubesi, Kartal Kızılay Şubesi, Dernekler, Basın Kuruluşları ile çeşitli kurum ve kuruluşlardan temsilciler katıldı.

Çalıştay açılışında Yeşilay, Kartal Emniyet Müdürlüğü ve Kartal Bağımlılıkla Mücadele Danışma Birimi sunumlarla konukları bağımlılık hakkında bilgilendirme yaparak ilçenin son durumu hakkında bilgi verdiler.

Çalıştayda 4 ana çalışma grubu oluşturularak Tütün Bağımlılığı, Alkol Bağımlılığı, Uyuşturucu Bağımlılığı ve Davranışsal Bağımlılık konularında “ ben olsaydım” mottosuyla katılımcıların fikir ve görüşleri alındı.

Çalıştayın 2. gününde fikir ve görüşler bütün katılımcıların değerlendirmesine sunulmuş, sonuç bildirgesi hazırlanarak il çalıştayında görüşülmek üzere İstanbul Valiliğine sunuldu.

Sonuç bildirgesinde kanun ve yönetmeliklerin yeterli olduğu, denetimlerin  aynı hassasiyetle devam etmesi vurgulanmıştır. Kültürel, eğitim ve sporsal faaliyetlerin bağımlılıkla mücadalede öneminden bahsedilmiş ve bu benzeri faaliyetlere ağırlık verilmesinin faydalı olacağı tavsiye kararı alınmıştır. Teknoloji ve yasa dışı kumar bağımlılığı gibi konularda ek tedbirlerin olmasının öneminden bahsedilmiştir. Çalıştay sonuç raporunun okunması ve   teşekkür konuşları ile sona erdi.

Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar