Pazar, Haziran 4, 2023
Ana SayfaGENELKartal Öğretmen Akademileri Kapanış Töreni Gerçekleştirildi

Kartal Öğretmen Akademileri Kapanış Töreni Gerçekleştirildi

Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğ, iradesi gelişmiş, doğal merakını koruyan ve öğrenmenin kendisini bir ödül olarak gören öğretmeler için Kartal Öğretmen Akademilerini hayata geçirdi.

Öğretmenlerin günümüz toplumunun ihtiyaçları doğrultusunda; araştıran, sorgulayan, problem çözebilen, kritik düşünebilen, öğrenmeyi öğrenen, bilgiyi üretebilen, yaratıcı, esnek, teknolojiden faydalanabilen, düşündüklerini kolayca ifade edebilen öğretmen yeterliklerine sahip olması hedeflenmektedir. Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğ, iradesi gelişmiş, doğal merakını koruyan ve öğrenmenin kendisini bir ödül olarak gören öğretmeler için Kartal Öğretmen Akademilerini hayata geçirdi.

Kartal Öğretmen Akademileri 04 Kasım-10 Ocak 2019 tarihleri arasında öğretmenlerin mesleki deneyimlerine katkı sağlayamak amacıyla ,36 eğitim merkezi,41 eğitmen,47 atölye ve 1175 kontenjan ile eğitimlerimize başladı. Akademinin yegane amacı; Öğretmeni, hayat içinde boğmadan araştırma yapabilecek imkanlarla güçlendirmek, yani öğretmene imkanlar; Öğretmenin dünyayı takip edebilmesini, günümüz bilim ve teknoloji çağında  çocuklarına yeterli bilgiyi ve bu çağın gereklerini öğretebilmesi için kendisinin de bilgi sahibi olmasını sağlayacak bütün imkânları sağlamayı amaçladı.

İşaret Dili Atölyesi öğretmenlerimizin Saygı Duruşu ve  İstiklâl Marşı ile başlayan program İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun TÜYSÜZ’ün konuşmalarıyla devam etti. Şan ve Bir Öğretmen Bin Ritm Atölyesi öğretmenlerinin gösterisi ardından İşaret Dili Atölyesi Öğretmenleri gösteri yaptılar. Halk Oyunları Atölyesi öğretmenlerinin Bilecik Yöresi Türk Halk Oyunları gösterisi büyük beğeni topladı. Program sonunda Akademide emek veren tüm eğitmenlere protokol tarafından plaket takdim edildi. Eğitimlere katılım sağlayan tüm öğretmenlere ise katılım belgeleri dağıtıldı. Yağlı Boya Resim, Fotoğrafçılık ve Hüsn-i Hat Atölyesi Öğretmenlerinin eserlerinden oluşan sergi ve Pastacılık Atölyesi öğretmenlerin ikramları tüm katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

İBB Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kapanış programına Kartal Kaymakamı Abdullah DEMİR, Memur-Sen İstanbul İl Başkanı Talat YAVUZ, İlçe Millî Eğitim Müdürü Harun TÜYSÜZ, siyasi parti temsilcileri, İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri, okul ve kurum müdürleri, protokol üyeleri ve basın mensupları katıldılar.    

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı