Pazar, Haziran 23, 2024
Ana SayfaGÜNCELKartal sahildeki su baskını riskini ortadan kaldıracak çalışmalar sürüyor

Kartal sahildeki su baskını riskini ortadan kaldıracak çalışmalar sürüyor

Kartal sahildeki su baskını riskini ortadan kaldıracak çalışmalar sürüyor. “Kalıcı çözüm için ise ikinci aşamada yeni yağmur suyu kanalizasyon hatları inşa edilecek.”

Kartal’ın sahil kesimlerinde etkili olan aşırı yağışların neden olduğu su baskınlarını önlemek için Kartal Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi işbirliğinde temizlik ve yenileme çalışmaları yürütülüyor.

Su baskınlarının etkisini acilen azaltmak için ise; Kartal’ın sahil kesiminde yaklaşık 1 aydır devam eden çalışmalar kapsamında pis su ve yağmur suyu kanalizasyon hatları, alanında uzman 15 kişilik bir ekip tarafından temizleniyor.

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Apaydın yerinde incelediği ve bilgi aldığı çalışmalarda; Kombine Kanal Açma, Vidanjör Aracı ve Motopomp gibi araçları kullanılıyor. Çalışmalarda, pis su ve yağmur suyu kanalizasyon hatlarının içerisi de özel kameralar ile görüntülenerek eksiklikler tespit ediliyor.

Ancak, eski yağmur suyu kanalizasyon hatlarının deniz seviyesinin altında kalması sebebiyle temizlik ve yenileme çalışmaları kalıcı bir çözüm sağlamıyor.

Kartal sahildeki su baskını riskini ortadan kaldıracak kalıcı çözüm gerekiyor. Bu kalıcı çözüm için deniz seviyesinin üzerinde yeni bir yağmur suyu kanalizasyon hattı inşa edilmesidir.

Kalıcı Çözüm İçin Yeni Yağmur Suyu Kanalizasyon Hatları İnşa Edilecek

Ekiplerin özverili çalışması ile hatların temizlenmesi işleminde önemli bir mesafe kat edildiğini ifade eden Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Apaydın, “Kurumlarımızın müşterek çalışması ile aşırı yağışlarda yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçilecek. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in talimatları doğrultusunda çalışmalarımız tüm hızıyla ilerliyor. İlk aşamada temizlik çalışmaları yürütülürken, kalıcı çözüm için ise ikinci aşamada yeni yağmur suyu kanalizasyon hatları inşa edilecek. Çalışmalarımız tamamlandığında Kartal sahilinde su baskını gibi bir sorun yaşanmayacak.” diye konuştu.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş