Pazartesi, Mart 4, 2024
Ana SayfaGENELKartal Turizm ve Folklor Derneği Hem Mama Hem De Sevgi Götürdü Köpeklere

Kartal Turizm ve Folklor Derneği Hem Mama Hem De Sevgi Götürdü Köpeklere

Kartal Turizm ve Folklor Derneği “Mama Sizden Zeybek Bizden” çağrısıyla toplanan 600 kg mamayı Pendik / Akfırat’ta hayvan besleme istasyonlarında köpeklere dağıtıldı.

Kartal Turizm ve Folklor Derneği köpek dostlarımızın karınlarını doyurmak için 17,02,20 tarihinden itibaren zeybek kursiyerlerine folklor derslerini mama karşılığı vermeye başladı. Folklor öğrencileri “Mama Sizden Zeybek Bizden” çağrısına mamalarını sırtlayarak kursa geldiler. Kısa süre içerisinde 600 kg mama toplandı.

Kartal Turizm ve Folklor Derneği mama dağıtımını en uygun biçimde gerçekleştirmek için Kartal Belediyesi Meclis Üyesi ve veteriner hekim Orhan Budak ve hayvan gönüllüleri Işğın Moğol ile Esra Sarıyer’den destek aldılar.

Daha önce duyurulan 22.02.2020 tarihinde dernek lokalinde buluşan 25-30 kişilik çocuk, kadın ve erkek gönüllüler, Kartal Baladiyesi Meclis Üyesi Orhan Budak, Radixdent Diş Hastanesi ortaklarından Murat Akçakale, Kartal Turizm ve Folklor Derneği yöneticileri Ali Aluç ve arkadaşları, mamaları otobüse bindirerek topluca Akfırat’ta hareket ettiler.

Akfırat’ta vardıklarında harabe hayvan besleme istasyonlarını, uyuz ve bakımsız köpekleri gördüklerinde büyük bir üzüntü duydular. En büyük üzüntüyü ise köpeklerin mamadan daha çok kendilerine ilgi ve sevgi gösterilmesini istemeleri karşısında yaşadılar.

Kartal Turizm ve Folklor Derneği gönüllüleri hem mama dağıtıp hem de tek tek tüm köpeklere ilgi ve sevgi gösterdiler. 3 saat boyunca bölgede dolaşarak tüm kulübelere uğramayarak yüzlerce köpekle karşılaştılar. Yaklaşık 2500 köpeğin yaşadığı bu bölgede havanın güzel olmasından dolayı köpeklerin büyük kısmı daha uzak bölgelere geçtiğinden dolayı yüzlercesi alanda kalmıştı.

Köpekler gruplar halinde güçlü olmalarına, binlerce yıldır dost oldukları insanlar tarafından yabana atılmalarına rağmen gelenlerin dost olduğunu sezerek Kartal Turizm ve Folklor Derneği gönüllülerinden mamadan daha çok sevgilerini istediler. Sevgiyle uzatılan avuçlardan mama yediler.

Kartal Turizm ve Folklor Derneği gönüllüleri dostça ve zor bir ayrılık yaşayarak tekrar buluşmak dileği ile alandan ayrıldılar.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı