Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaKARTALKartal Yalı Mahallesi’nde Bulunan Metruk Bina Yıkıldı

Kartal Yalı Mahallesi’nde Bulunan Metruk Bina Yıkıldı

Asayiş sorunlarına yol açan ve madde bağımlılarının barındığı metruk binaların yıkılması için 6306 sayılı yasa gereği Kartal Belediyesi tarafından mal sahiplerine ve yasal temsilcilerine tebligat yapılıyor; ancak verilen 90 günlük yasal sürenin ardından yıkımı yapılmayan metruk binaların, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yıkımı gerçekleştiriliyor.

 

Kartal Belediyesi’nin ilçe genelinde yaptığı çalışmalar kapsamında tespit edilen binalardan biri olan ve sahipleri tarafından yıkımı gerçekleştirilmeyen bir metruk bina daha Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yıkıldı. Yalı Mahallesi Topel Sokak’ta bulunan metruk bina ile ilgili gerekli yazışmaların tamamlanmasının ardından harekete geçen Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, iş makineleri kullanarak binayı kullanılamaz hale getirdi.

Yıkım çalışması öncesinde binanın çevresinde güvenlik önlemi alındı ve bina önündeki elektrik hattı AYEDAŞ ekipleri tarafından tehlikeye neden olmaması için kesildi. Yıkım sırasında toz çıkmaması için Kartal Belediyesi ekipleri tarafından enkaza sürekli tazyikli su sıkıldı. Yaklaşık 3 saat süren çalışmanın ardından binanın yıkımı tamamlandı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı