Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana SayfaGENELKartal'a da "Maltepe Belediyesi Tıp Merkezi"

Kartal’a da “Maltepe Belediyesi Tıp Merkezi”

Maltepe Belediyesi Tıp Merkezi’ni gören Kemal Armutlu “Kartal’da da böyle bir sağlık kuruluşu olmalı” dedi.

Maltepe Belediyesi Tıp Merkezi’ne giderek tedavi olan Kemal Armutlu 16 poliklinik ile hizmet veren Maltepe Belediyesi Tıp Merkezi’nden büyük bir memnuniyetle ayrıldı. Kendisini sevindiren bir başka olay ise Maltepe Belediyesi Tıp Merkezi kurucusu Dr. Şenol Karasu’nun şimdi Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü olarak görev yapıyor olması. Armutlu, “Bu Kartal için bir şans. Kartal’da da böyle bir hastane yapılması tüm Kartallılar için çok iyi olacaktır” dedi.

Dr. Şenol Karasu’nun kurucusu olduğu Maltepe Belediyesi Tıp Merkezi, bu yılın yılın ilk yedi ayında 150 bin 147 kişiye sağlık hizmeti, 16 poliklinikte 72 bin 782 kişiye sağlık, muayene ve tedavi hizmeti verildi.

Maltepe Belediyesi’nin 2017 yılında Küçükyalı’da hizmete açtığı Maltepe Belediyesi Tıp Merkezi, konusunda uzman kadrosu ve teknik donanımıyla Maltepe halkına sağlık hizmetleri sunuyor. Maltepe Belediyesi Tıp Merkezi’nde yılın ilk yedi ayında aile hekimliği, acil tıp, kulak burun boğaz, dahiliye, ağız ve diş sağlığı, genel cerrahi, göğüs hastalıkları, göz hastalıkları, çocuk sağlığı hastalıkları, kadın hastalıkları, beslenme ve diyetisyen, biyokimya, radyoloji, beslenme ve diyetisyen, deri ve zührevi hastalıkları ve psikolojik danışmanlık polikliniklerinden 72 bin 782 kişi sağlık, muayene ve tedavi hizmetlerinden yararlandı.

TAM TEŞEKKÜLLÜ HASTANE GİBİ

26 bin 259 vatandaşa kan alma, kan şekeri ölçümü, serum takılması, EKG, müşahede, pansuman, tansiyon ölçümü, enjeksiyon, dikiş alımı ve atımı hemşirelik hizmetleri verildi. Hemşirelik hizmetlerinde 7 bin 889 kişi muayene edilirken, iş sağlığı güvenliği hemşirelik hizmetinden 725, iş sağlığı güvenliği doktor hizmetinden 425 kişi faydalandı. 2 bin 95 kişinin evlilik raporu, kan grubu, idrar tahlili ve sağlık raporu hizmeti alması sağlandı. Radyoloji, ultrason, mamografi, kemik dansitometresi, patolojinin de aralarında bulunduğu radyoloji ve biyokimya hizmetleri 30 bin 945 kişiye sunuldu. Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde diş dolgu, köprü ve kron simantasyonu, diş çekimi ve diş taşı temizliği, polisaj işlemlerinden bin 673 vatandaş yararlandı. Kurum ambulansıyla bin 805 kişinin nakil hizmeti sağlandı. 315 vatandaşa cenaze hizmetlerinde destek verildi.

KARTAL’A DA KARTAL BELEDİYESİ TIP MERKEZİ

Kemal Armut’lu Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i çalışmalarından dolayı kutlayarak yaptığı çağrıda; Dr. Şenol Karasu Kartal için bir şanstır. Anadolu yakasında 4 belediyenin kendi bünyesinde böyle bir sağlık kuruluşu kurma hakkı var. Bunlardan bir de Kartal Belediyesi’dir. Bunun için hep beraber Kartal’da böyle bir hastane yapılması için el ele verelim” dedi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş