Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaGÜNCELKartal'da 15 bin çöp konteyneri kenti kokuya boğmaktadır

Kartal’da 15 bin çöp konteyneri kenti kokuya boğmaktadır

Kartal’da yeterli işçi ve ekipman olmamasından dolayı 15 bin çöp konteyneri kenti kokuya boğmaktadır. Kartal Belediyesi çöp konteynerlerinin sayısını azaltarak sorunu çözmeye çalışacak.

 

Kartal Belediyesi tarafından 12 yıldır her ayın ilk Cumartesi günü düzenlenen Muhtarlar Toplantısı, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in başkanlığında gerçekleştirildi.

Muhtarlar Toplantısı’nda çöp konteynerleri ile ilgili sorunlara da değinen Yüksel, “Kartal’da yaklaşık 15 bin çöp konteyneri var ve 2 yıkama aracının sürekli çalışmasına rağmen sayının fazlalığı nedeniyle koku şikâyetleri geliyor” dedi.

Bu konuda bir çalışma yaparak 300 küçük çöp konteynerinin bulunduğu Uğur Mumcu Mahallesi’ni pilot bölge olarak seçtik. Mevcutlarda 4 kat büyük konteyner yerleştireceğiz. Bununla beraber sıfır atık hedefine yaklaşmak için geri dönüşebilir atıkların kaynağında toplanması için de çalışacağız. Uygulamanın başarılı olması halinde diğer mahallelerde de bu çalışmaya devam edeceğiz. Çöp toplama maliyetleri çok yükseldi ve vatandaşların da bu konudaki davranışlarını değiştirmeyi hedefliyoruz. Siz muhtarlarımızdan da bu konuda destek bekliyorum.” dedi.

“Yeni Veterinerlik Binasını Hayvanları Koruma Günü’ne Yetiştirmeyi Planlıyoruz”

Muhtarlar Toplantısı’nda Yakacık Veteriner Hizmetleri binasını 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’ne yetiştirmeyi hedeflediklerini ifade Yüksel, merkezin hayata geçmesiyle kısırlaştırma ve sokak hayvanlarının bakımı konusunda 4 kat fazla hizmet verebileceklerini belirtti.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı