Pazar, Aralık 3, 2023
Ana SayfaGÜNCELKartal’da 151. Muhtarlar Toplantısı 

Kartal’da 151. Muhtarlar Toplantısı 

Kartal’da 151. Muhtarlar Toplantısı 

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı İmam Aydın başkanlığında Kartal Belediyesi hizmet binasında düzenlenen 151. Muhtarlar Toplantısına, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ve Kartal’daki mahalle muhtarları katıldı.

2022 Ekim Ayı oturumunun açılış konuşmasını yapan Başkan Yardımcısı İmam Aydın, Kartal’ın sorunlarını yöneticiler olarak imkânları en iyi şekilde değerlendirip çözmeyi ve hizmete devam etmeyi arzu ettiklerini söyledi.

Kartal’da eksikleri tamamladıklarını ve pek çok projenin hayata geçtiğini söyleyen Aydın, var olan sorunların da masaya yatırılarak çözüleceğini ifade etti.

Ülkenin içinden geçtiği ekonomik durumdan dolayı aksayan projelerin de olduğunu ifade eden Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı, Cevizli Komşuluk ve Dayanışma Meydanı 2. etabının inşasının yeniden başladığını ve Yakacık Spor Merkezi inşaatının da yeninden başlayacağını açıkladı.

Yeni Veterinerlik Binası Son Aşamada

Bu arada söz alan Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Oktay Aksu, Yakacık Veteriner İşleri binasının bitirilmek üzere olduğunu, ancak yasanın yapılmasını mecbur kıldığı hayvan barınağı ile ilgili sorunlar çıktığını söyledi.

Muhtarların da yardımı ile sorunlarını aşılması halinde 45 dönümlük bir yerde saldırgan veya bakıma muhtaç hayvanların yaşayacağı bir hayvan barınağı yapacaklarını ifade eden Aksu, belediye olarak bu konuda çok istekli olduklarını ifade etti.

Aksu’dan sonra söz alan Kartal Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı Ali Apaydın ise Fen İşleri Müdürlüğü’nün 16 ayrı mahallede çalışma yürüttüğünü belirterek 40 bin ton asfaltı tüm mahallelere adil, eşit ve verimli bir şekilde kullanmak istediklerini ifade etti.

Biten Projelerin Açılışı Gerçekleştirilecek

Toplantının kapanış konuşmasını ise Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı İmam Aydın gerçekleştirerek verimli geçen toplantı için tüm muhtarlara teşekkür etti.

Kartal’ı yeniden inşa ettiklerini belirten Aydın, yenilenen Neyzen Tevfik Meydanı, Hürriyet Caddesi, gibi birçok önemli proje olduğunu söyledi.

Önümüzdeki aylarda biten projelerin açılışlarını yapacaklarını ifade eden Aydın, Kartal’ın diğer pek çok ilçede örnek gösterildiğini söyledi. Bunu muhtarlarla paylaşmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden başkan yardımcısı, katılımları için de muhtarlara teşekkür etti.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı