Çarşamba, Aralık 6, 2023
Ana SayfaGENELKartal'da 2022-2023 Eğitim-Öğretim Zilini Kaymakam ve Belediye Başkanı Öğrencilerle Çaldı

Kartal’da 2022-2023 Eğitim-Öğretim Zilini Kaymakam ve Belediye Başkanı Öğrencilerle Çaldı

Kartal’da 2022-2023 Eğitim-Öğretim Zilini Kaymakam ve Belediye Başkanı Öğrencilerle Çaldı

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı açılış programında Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Teğmen Burak Evirgen İlkokulu’nda öğrencilerle bir araya geldi.

Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve eğmen Burak Evirgen İlkokulu Müdürlüğü tarafından hazırlanan 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı açılış programına Abdullah Demir, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Adem Uçar, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz, İyi Parti Kartal İlçe Başkanı Dilrüba Oğulcuklu ,okul müdürleri ve 4. sınıf öğrencileri ve aileler katıldı.

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı açılış programında açılış ve İstiklal Marşı okunmasının ardından konuşmasını gerçekleştiren Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılına yeni umutlar, yeni heyacanlarla ve her zamankinden daha azimli daha güçlü bir başlangıç yapmanın mutluluğu ve gururu içindeyiz” diyerek başladı konuşmasına.

Tüysüz, “Yaptığımız her işte, attığımız her adımda, aldığımız her kararda 76 bin öğrencimiz, 6 bin öğretmenimizin sorumluluğunu üzerimizde taşıyor ve bunu hem kendimize hem de milletimize karşı bir borç olarak biliyoruz. 17 yeni anaokulu, 24 ilkokul, 21 ortaokul ve imam hatip ortaokulu, 34 lisemizle yeni eğitim- öğretim yılına hazırız. Ayrıca 11 adet iki derslikli ana sınıfı ve 2 okulumuzda güçlendirme çalışmalaramız devam etmektedir.” dedi.

Tüysüz “Kartal ilçesi olarak tüm ilçeler arasında gerek akademik gerekse sosyal ve kültürel alanlarda başarı grafiğimiz artarak devam etmektedir.” dedi.

Öğretmenlere seslenen Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz, “Bilgi çağına damgasını vuran beyinlere sizler yön verecekseniz” dedi. Öğrencilere de seslenen Tüysüz, “Hızla değişen bu dünyada değişimi kavrayınız. Kavrayınız ki muasır medeniyetler seviyesine bizleri taşıyınız.” Okul- Aile Birliğine vurgu yapan Tüysüz ailelerden destek istedi.

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı açılış programı öğrenci Ecem Miray Öz’ün okuduğu İlköğretim Haftası konulu şiir ve öğrencilerin Halk oyunları gösterisi ve Devir Teslim Töreni ile devam etti.

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı açılış programının ardından, Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı açılış zilini öğrencilerle birlikte çalarak başlattılar.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı