Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaGÜNCELKartal’da 23 Nisan Etkinliklerle Kutlandı

Kartal’da 23 Nisan Etkinliklerle Kutlandı

23 Nisan Kartal Belediyesi’nin organize ettiği etkinliklerle kutlandı. Çocuk tiyatrolarından, ilçenin farklı  noktalarında sokak oyunlarına; sihirbaz, animasyon, jonglör, tahta bacak, canlı heykel gösterilerinden, selfie box ve şişme oyun parklarına kadar daha birçok etkinlikle kutlandı.

5 farklı kültür merkezinde oynanan tiyatro oyunları ile de 23 Nisan coşkusu, Kartal’ın mahallelerinde devam etti. Mahalle ve Sokak Şenlikleri’nin yanı sıra; Kartal Meydanı, Yakacık Bayram Demirkol Parkı ile Karlıktepe 19 Mayıs Spor Parkı, Yalı Yunus Topselvi, Uğur Mumcu, Hürriyet, Yakacık ve Soğanlık Kültür Merkezleri etkinlik alanı oldu. Çocuklar ayrıca etkinlikler boyunca patlamış mısır ve pamuk şeker ikramından gün boyu faydalandı.

Geleceği Eğitimle Değiştirebiliriz

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, güne mezun olduğu okul Ergenekon İbrahim Şakir İlkokulu’nda öğrencilerin gösterilerini izleyerek başladı. Sonrasında Kartal Meydanı’nda gerçekleştirilen çocuk gösterilerini eşi Sibel Doğan Yüksel ve oğlu Eymen Ali ile birlikte izledi. Çeşitli halk oyunları oynayan çocukların ardından sahneye çıkan Başkan Yüksel;

“Büyük Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe yürümek için küçük hanımlar ve küçük beylerin iyi eğitim alması gerekiyor. Gençlere emanet edilen bir ülke, çocuklara hediye edilen bir bayram Ata’mızın çocuklara verdiği önemi göstermektedir. Bizler de Ata’mızın izinde, çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim alması için çalışıyor ve kendimizi her geçen gün geliştirmeye devam ediyoruz. Tüm dünya çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.“ şeklinde konuştu ve sahneyi yeniden çocuklara bıraktı.

Başkan Yüksel’den Temsili Devir Teslim

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı anısına gelenekselleşen makam koltuğu devir teslim töreni de gerçekleşti. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın

  1. yıl dönümü kapsamında koltuğunu İhsan Bayrakçı İlkokulu 3F sınıfı öğrencisi Ömer Kaan Savaş’a teslim etti. Başkan Yüksel, “23 Nisan’da Kartal’ın Belediye Başkanı İhsan Bayrakçı İlkokulu öğrencisi Ömer Kaan Savaş oldu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla görevi Ömer Kaan Savaş’a devrettim ve ilçemizle ilgili hayallerini, fikirlerini dinledim.” dedi ve Başkan Savaş’ın makama geçişiyle birlikte Kartal’da ve okulunda hayata geçirmek istediği yenilikleri konuştu.

Tiyatro Perdeleri Kartallı Çocuklar İçin Açıldı

Kartal Belediye tarafından açılışı yeni yapılmış olan Yalı Yunus Topselvi Kültür Merkezi de kapılarını bayram coşkusuyla dolu olan çocuklar için açtı. Kültür Merkezi’nde Afacan ile Prenses adlı tiyatro oyununu izleyen çocuklar, keyifli dakikalar geçirirken aynı zamanda Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde de Sev Dünyayı isimli tiyatro oyunu, Hürriyet Kültür Merkezi’nde Bal Arısı Yaban Arısı tiyatro oyunu, Yakacık Kültür Merkezi’nde Sevimli Penguenler tiyatro oyunu, Soğanlık Kültür Merkezi’nde Sincabın Kayıp Günlüğü tiyatro oyunu çocuklar için sahnelendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bol bol kültür sanat etkinlikleriyle geçiren çocuklara eşlik eden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Kartallı çocukların kültür sanatla iç içe olmaları için elimizdeki tüm imkânları kullanacağız. Yeni kültür merkezimizi çocuklar için bir sanat merkezi haline getireceğiz. Bu güzel günde çocuklarımızla bir arada olmaktan çok mutluyum, her günümüzün sanatla geçmesini diliyorum” dedi.

Yakacık Bayram Demirkol Parkı’nda, Karlıktepe 19 Mayıs Spor Parkı ve Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde de çocuklar için büyük bir şenlik alanı oluşturuldu. Kartal’ın en büyük parkının ve kültür merkezlerinin bahçelerinin adeta oyun ve etkinlik alanına dönüştürüldüğü kutlamalarda doyasıya koşup oynayan çocuklar,  yüz boyama, maske, baskı, rüzgârgülü, ritim, taş boyama, kum boyama, seramik ve çömlek, kitap ayracı gibi pek çok etkinlik atölyesinin yanı sıra; palyaço, sihirbaz, jonglör, tahta bacak, animasyon, canlı heykel, masal kahramanları gösterileri, selfie box ve şişme oyun parkları ve kendileri için hazırlanmış daha birçok etkinlikle kutlandı.

“Çocuklarımıza böylesine güzel ve kullanışlı alanlar sunmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz”

Parklarda oynayan çocukları ziyaret eden Başkan Gökhan Yüksel; “Yakacık Bayram Demirkol Parkı ve Karlıktepe 19 Mayıs Spor Parkı’mızda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı kutluyorken çocuklarımıza böylesine güzel ve kullanışlı alanlar sunmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.” dedi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı