Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana SayfaGENELKartal'da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu

Kartal’da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu

Kartal’da 30 Ağustos Zafer Bayramı yürüyüş ve çeşitli etkinliklerle kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu Kartal’da tüm gün boyunca sürdü. Kartallı Kazım Meydanı’nda saat 14.00’da Kartal Belediyesi Sanat Akademisi öğrencilerinin resim atölyesi ve graffiti çalışmaları ile başlayan etkinliklerin ardından simültane satranç gösterisi ile vatandaşlar bayramın coşkusunu doyasıya yaşadı.

Kartallı Kazım Meydan’ından Kartal meydanı’na kadar yapılan Zafer Yürüyüşü ise Saat 20.00’de Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in kortejin önünde yerine almasıyla başladı.

30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve gelenekselleşen Zafer Yürüyüşü’ne binlerce vatandaş katıldı. Kitle Saat 20.00’de en önde dev Atatürk posteri ve dev Türk bayrağı açarak yürüyüş boyunca marşlar, şarkılar eşliğinde ellerindeki flamalar, bayraklar, Atatürk posterleri ve meşaleler ile yürüdü. Yürüyüş birbirinden renkli havai fişek gösterilerini de sahne oldu.

Yürüyüşe binlerce vatandaşın yanı sıra Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri, Kartal Belediyesi Birim Müdürleri, Cumhuriyet Halk partisi Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, CHP İl Disiplin Kurulu Üyesi Erdoğan Demir, CHP yöneticileri ve sivil toplum kuruluşları katıldı. Yürüyüş kolu Kartal Meydanı’na ulaştıktan sonra kitle alanda Zafer Bayramı coşkusunu devam ettirdi.

Zafer Yürüyüşü’nün noktalandığı Kartal Meydanı’nda etkinlik için oluşturulan alanda toplanan binlerce vatandaş önce tiyatrocu Cenan Çamyurdu ve Türk Halk Müziği sanatçısı Taner Özsoy, Nazım Hikmet’in Kartallı Kazım’ı anlattığı ‘ Kuva-yı Milliye Destanı’ndan bir bölümü bağlama eşliğinde dinledi.  

“Türkiye Cumhuriyeti’nin Milli Bayramları Bizim Onurumuzdur”

Vatandaşlara seslenen Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Bu ülkenin kurtuluşunda ve kuruluşunda mücadele eden bütün kahramanlar; dedelerimiz, ninelerimiz yani bizlerin ataları hep birlikte bu ülkeyi kurtardılar. Bu güzel ülkeyi bizlere emanet ettiler. O yüzden dayanışmayı, kardeşliği, dostluğu hiçbir zaman unutmamalıyız sevgili Kartallılar. İstanbul’un her noktasında 30 Ağustos Zaferi’nin 97. yıl dönümü büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin milli bayramları bizim onurumuzdur ve bunu ilelebet hep birlikte, omuz omuza ve coşkuyla kutlamaya devam edeceğiz. Siyaseti bir kenara bırakıp artık yüzlerimiz daha fazla gülsün istiyorum. Biz, bir arada olur birbirimize destek verirsek her şey çok güzel olacak.” dedi.

Teoman konseriyle Zafer Bayramı coşkusunu devam ettirdiler. Sevilen sanatçı Teoman, Papatya” isimli şarkısıyla sahne alarak bir biri ardına sevilen parçalarını seslendirdi.

Festival havasında geçen Zafer Bayramı şenlikleri pazar gününe kadar farklı sanatçıların konserleriyle devam edecek.

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş