Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaGÜNCELKARTAL'DA ALTYAPI ÇALIŞMALARINI HANGİ BELEDİYE YAPIYOR

KARTAL’DA ALTYAPI ÇALIŞMALARINI HANGİ BELEDİYE YAPIYOR

KARTAL’DA ALTYAPI ÇALIŞMALARINI HANGİ BELEDİYE YAPIYOR

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal’da altyapı çalışmalarının İBB ile ortak yapıldığını söyledi.

Kartal’da altyapı çalışmalarının hangi belediye tarafından yapıldığı sorusu, soru olmaktan çıkamıyor.

Kimi belediye yöneticileri İBB tarafından yapıldığını söylerken Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal’da altyapı çalışmalarının İBB ile ortak yapıldığını söyledi. Yüksel, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun göreve gelmesi ile beraber, Kartal’da işbirliği ile altyapı sorununu direkt gündemlerine aldıklarını belirtti.

KARTAL BELEDİYESİ VE İBB İŞBİRLİĞİ İLE YAPILAN ÇALIŞMALAR

Kartal Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile birlikte, 2019 yılından bu yana hayata geçirilen çalışmalarda, 19 mahalle ve 90 sokakta; toplamda 14.131 metre uzunluğunda yeni altyapı sistemi çalışması gerçekleştirildi.

Yapılan çalışmaların neticesinde Kartal’da 90 sokakta; 7657 metre atık su, 6474 metre yağmursuyu altyapı çalışması gerçekleştirilip yağmur suyu sistemi ile atık su sistemleri ayrıştırılarak Marmara Denizi’ne atık suyun dökülmesinin önüne geçildi.

2019 yılından bu yana gerçekleştirilen çalışmalarda Kartal’ın altyapısı 4 kat büyüdü.

6 KİLOMETRELİK YENİ HAT

Kordonboyu ve Uğur Mumcu Mahallelerinde Yaklaşık 6 kilometrelik yeni hat çalışmaları devam ediyor. Kordonboyu Mahallesi Meşeli Ayazma Caddesi ve Eski Yakacık Caddesi’nde 700 metre yağmursuyu hattı çalışması ile Uğur Mumcu Mahallesi Şehit Turan Damgacı Sokak’ta 2.5 km atık su ve 2,5 km yağmursuyu hattı çalışması başlatıldı. Çalışmalar tamamlandığında, uzun yıllardır altyapı yetersizliğinden dolayı sorun yaşayan mahalle sakinlerinin ve bölge esnafının rahat bir nefes alması hedefleniyor.

KARTAL BELEDİYE BAŞKANI YÜKSEL: “İBB İLE ORTAK GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ ALTYAPI ÇALIŞMALARI”

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Belediyesi ve İBB işbirliği ile altyapı çalışmalarının devam edeceğini kaydederek; “Kartal’da İBB ile ortak gerçekleştirdiğimiz altyapı atılımı ile son 25 yılda görülmemiş bir yatırım gerçekleştiriyoruz. 19 mahallede ve 90 sokakta 15 bin metreye yakın bir yenileme sistemi gerçekleştirdik. Bugüne kadar ne yazık ki ihmal edilen bir sorundu. İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun göreve gelmesi ile beraber, Kartal’da işbirliği ile bu sorunu direkt gündemimize aldık. Tabii, bu çalışmalar ara vermeden Kartal’ın tamamında devam edecek. Altyapı, yol, kaldırım ve çevre düzenlemeleri yaparak cadde ve sokaklarımızı modern hale getirmeye, onlara prestij kazandırmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı