Cumartesi, Eylül 30, 2023
Ana SayfaGENELKartal’da, Balık Tezgâhlarına Denetim

Kartal’da, Balık Tezgâhlarına Denetim

Kartal’da, Balık Tezgâhlarına Denetim

Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü balık tezgâhlarında, semt pazarında fiyat kontrolleri ve tartı denetimi yaptı.

Amaç, Balık Çeşitliğini ve Halk Sağlığını Korumak

Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ile birlikte semt pazarlarında gerçekleştirilen denetimlerde, ’5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ile 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu’ kapsamında satışa sunulan balıkların; tazeliği, mevzuatta belirlenen ölçülere uyup uymadıkları ve halk sağlığı açısından uygunluğunun yanı sıra, fiyat etiketleri kontrol ediliyor.

Denetimlerde satışa çıkarılan tüm balık çeşitleri yasaların izin verdiği boyutlara göre ölçülürken, halk sağlığını etkileyecek olumsuzluklara meydan verilmemesi, genel temizlik kurallarına riayet edilmesi ve vatandaşların huzurunu bozmayacak şekilde satış yapılması hususunda tezgâh sahipleri ekipler tarafından bilgilendiriliyor.

Öte yandan, zabıta ekipleri semt pazarında fiyat kontrolleri ve tartı denetimi gerçekleştiriyor.

Başkan Yüksel: “Halk Sağlığı Bizler İçin Çok Önemli”

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Marmara Denizi’ndeki balık çeşitliliğinin, gelecek nesiller ve ekolojik denge için önemine dikkat çekerek, “Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, Marmara Denizi’ndeki ekolojik dengeyi ve halk sağlığını korumak adına semt pazarlarındaki denetimlerine tüm hızıyla devam ediyor. Kartallı komşularımızın sağlığı da bizler için ayrıca önemli. Yapılan denetimlerde, komşularımızın memnuniyeti, yaptığımız denetimlerin önemini gösteriyor. Tüm zabıta ekibimize çalışmaları için teşekkürlerimizi sunuyoruz. “ ifadelerini kullandı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı