Pazar, Mayıs 29, 2022
Ana SayfaGÜNCELKartal'da CHP’nin kuruluşunun 97. Yıldönümü

Kartal’da CHP’nin kuruluşunun 97. Yıldönümü

 Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Örgütü CHP’nin kuruluşunun 97. Yıldönümünde Atatürk’ün huzuruna çıkarak çelen sundular.

Salgın koşulları nedeniyle 200 civarındaki sınırlı sayıyla gerçekleşen çelenk sunma töreninde basın metnini Kartal Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü Sekreteri Mert Polat okudu.
Mert Polat yaptığı basın açıklamasında “Temelleri 4 Eylül 1919’da Sivas Kongresinde attığınız, 9 Eylül 1923’te de kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin bugünkü mirasçıları olarak huzurundayız” dedi.
Mert Polat devamında; ” Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin emperyalizm karşısındaki kararlılığını, Kuvayı Milliye2nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97. kuruluş yıldönümümüzde  de yüreğimizde taşıyoruz.
Yegane amacımız, sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi inşa etmektir.
İlke ve devrimleriniz ile 2. Yüzyıl Çağrı Beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında, ülkemizi, işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz” dedi.
Polat yaşamını yitirenlere şükran ve rahmet sunarak konuşmasını tamamladı.

 

Yuksel Firat
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar