Cumartesi, Eylül 30, 2023
Ana SayfaKARTALKartal’da Çocuklar ve Gençler İçin Spor Dolu Bir Yaz

Kartal’da Çocuklar ve Gençler İçin Spor Dolu Bir Yaz

Kartal Belediyesi’nin ilçe genelinde çocuklar ve gençlere yönelik yaz aylarında gerçekleştirdiği yaz okulları ve kurslar tüm hızıyla devam ediyor.

Yaz Spor Okulu’nda Sporun Farklı Branşlarında Eğitim Veriliyor

Kartal Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen; çocukların kaliteli bir yaz tatili geçirmelerinin hedeflendiği Yaz Spor Okulu ve Yelken Yaz Okulu’nda çocuklar hem spor yapıyor, hem de eğlenerek öğreniyor. Kartal Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde devam eden Yaz Spor Okulu’nda farklı spor branşlarında eğitim veriliyor.

Basketbol, voleybol, hentbol, futbol, jimnastik, tenis, masa tenisi, dans, satranç,  akıl oyunları, savunma sporları ve sinema branşlarında eğitim gören öğrencilerin devam ettiği yaz okulu, 3 farklı dönemde tekrar ediliyor. 7-12 yaş arası çocukların katıldığı ve hafta içi 09.00 – 17.00 saatleri arasında açık olan Yaz Spor Okulu’nda her dönemde 150 öğrenci, 3 hafta boyunca 12 farklı branşta eğitim görüyor.  Toplamda 450 çocuğun mezun olmasının hedeflendiği Yaz Spor Okulu, 15 Eylül’e kadar devam edecek.

Yelken Yaz Okulu’nda Yelkenciler İş Başında

Kartal Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün çocuklara ve gençlere yönelik gerçekleştirdiği bir diğer yaz etkinliği ise Yelken Yaz Okulu.

Kartallı çocukları deniz sporu ile buluşturmak amacıyla her yıl yapılan Yelken Yaz Okulu’nda minik yelkenciler, teorik ve uygulamalı ders alıyor. Her bir kuru 2 hafta süren ve 25 öğrencinin kabul edildiği Yelken Yaz Okulu’nda eğitimler yaz boyunca 4 dönem olarak tekrar ediyor. Toplam 100 öğrencinin mezun olacağı Yelkez Yaz Okulu’nda çocuklara deniz ve yelken sporu ile ilgili teorik bilgilerin verilmesinin ardından, çocuklar denize açılarak öğrendiklerini uygulama fırsatı buluyor. Rüzgârın şişirdiği yelkenler ile Kartal’ın uzun sahili boyunca manevralar yapan çocuklar geleceğin sporcu adayları arasında yer alıyor.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı