Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaGENELKARTAL’DA DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI, YELKEN YARIŞLARIYLA BAŞLADI

KARTAL’DA DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI, YELKEN YARIŞLARIYLA BAŞLADI

KARTAL’DA DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI, YELKEN YARIŞLARIYLA BAŞLADI

Kartal Belediyesi ve Marina Dragos Yelken İhtisas Kulübü işbirliğiyle, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlama programı kapsamında, İstanbul Laser İl Şampiyonası ve Kartal Belediye Başkanlığı Kupası Yelken Yarışmaları başladı.

Yarışların birinci günü Marina Dragos Yelken İhtisas Kulübü Kayıkhanesi’nde yelkenlerin hazırlanması ve denize indirilmesinin ardında yelkenciler Büyük Ada açıklarına geçtiler. Dragos Koyu’ndan da izlenebilen yarışlar saat 13.00 civarında Büyük Ada açıklarında başladı.

Yarış başlangıç noktasına giderken bir yelkenli rüzgarın etkisiyle ters döndü. Yelken sporcusu yelkenliyi düzeltmek için yoğun çaba harcamasına rağmen başarılı olamadı. Gelen yardımın ardından yelkenliyi düzeltip yarış başlangıç noktasına hareket etti.

29-30 Haziran-01 Temmuz 2019 tarihlerinde 11.00 ile 17.00 saatleri arasında Marina Dragos Yelken İhtisas Kulübü Kayıkhanesi’nde yapılacak ve üç gün sürecek olan yarışların ardından; 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü Yelken İhtisas Kulübü Kayıkhanesi’nde saat 16.30’da ödül töreni gerçekleştirilecektir.

Yelkencilerin Yelken İhtisas Kulübü Kayıkhanesini terketmelerinin hemen ardından yunus balığı yakaladığı sakinliği yüzerek ve zıplayarak kutladı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı