Çarşamba, Haziran 12, 2024
Ana SayfaGÜNCELKARTAL’DA “DÜNYA DANS GÜNÜ” FESTİVAL HAVASINDA KUTLANDI

KARTAL’DA “DÜNYA DANS GÜNÜ” FESTİVAL HAVASINDA KUTLANDI

KARTAL’DA “DÜNYA DANS GÜNÜ” FESTİVAL HAVASINDA KUTLANDI

Kartal Belediyesi’nin Nisan ayı etkinlikleri arasında yer alan 29 Nisan Dünya Dans Günü, Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde düzenlenen muhteşem bir programla kutlandı.

AGON (Anadolu Geleneksel Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği) ve Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün işbirliğinde  “Geçmişten Günümüze Gelenekselden Evrensele Dansın Her Hali” adlı programda, izleyenlere 3 saat boyunca dans şöleni yaşatıldı. 20 farklı dans gösterisinin yer aldığı programda; Hint Karadeniz ve Latin dansları olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinden geleneksel ve modern dans türleri sergilendi. Gösteriler, izleyicilerden tam not aldı. Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de programa katılarak dans sanatçılarının sevincine ortak oldu.

“Kartal’daki Sanat Işığını, Hep Birlikte Büyüteceğiz”

29 Nisan Dünya Dans Günü kutlamalarından belki de en görkemlisi Kartal’da düzenlendi. Kartal Belediyesi ve AGON (Anadolu Geleneksel Halk Oyunları ve Spor Kulübü Derneği) tarafından düzenlenen kutlama programında onlarca dans gösterisi sahnelendi. Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda salon hınca hınç doldu. Miniklerin de dansçıların arasında olduğu Zeybek ve Aydın Havası ile başlayan dünyanın dört bir yanından dans figürlerinin ortaya konduğu gösteriler, izleyenlerden tam not aldı.

Yoğun programına rağmen gösterinin son dakikalarına yetişen Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, AGON Derneği Başkanı Zeynel Koca’ya sanata ve dansa yaptığı katkılardan dolayı çiçek takdim ederek kısa bir konuşma yaptı. Başkan Gökhan Yüksel, “ Size ne kadar teşekkür etsek az kalır. Meteorolojiye sorduk; İstanbul’a bahar gelmiş. Baharı getirenlere kocaman alkış istiyorum. Sizlerin sayesinde Kartal’da kültür sanat büyüyerek devam edecek ve kültür sanat elçisi olarak da AGON Dans, onun yönetimi ve bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Biz Kartal Belediyesi olarak kültür ve sanatın yanında olduğumuz gibi AGON Dans’ın da yanında olacağız. Kartal’daki sanat ışığını hep birlikte büyüteceğiz. İyi ki varsınız ve buradasınız. Hepinizin ‘Dünya Dans Günü’nü kutluyorum.” şeklinde konuşarak duygularını ifade etti.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş