Cuma, Şubat 23, 2024
Ana SayfaGÜNCELKartal'da Eğitime Destek Kermesi Açıldı

Kartal’da Eğitime Destek Kermesi Açıldı

Kartal Gönüllüler Platformu tarafından düzenlenen 3 günlük Eğitime Destek Kermesi Kartal Belediyesi Ekolojik Pazar Alanı’nda açıldı.

Eğitime Destek Kermesi öncesi Kartal Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Kadın Güç Birliği Platformu toplantısı gerçekleştirildi. Bu toplantıda buluşan 300 kadına, Kartal Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünün çalışmaları anlatıldı ve hizmetlere nasıl ulaşılacağına ilişkin bilgiler verildi.

Kadın Güç Birliği Platformu toplantısının ardından Eğitime Destek Kermesi açılışı yapıldı. Kartal Belediyesi Ekolojik Pazar Alanı’nda gerçekleşen toplantıya, Kartal Belediye Başkanı Yüksel’in yanı sıra; çok sayıda Başkan Yardımcısı, müdür ve Kartallı kadın katıldı.

Kadınların yoğun ilgi gösterdiği toplantıda konuşan Başkan Gökhan Yüksel, Kartal’da kadınların sosyal ve ekonomik alanda daha güçlü olması için Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nü kurduklarını ifade ederek, şunları söyledi; “Biz, Kartal Belediyesi olarak yönetim anlayışımızda kadınları ve çocukları öne koyan bir düşünceye sahibiz.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nü bu amaç için hayata geçirdik. Önceliğimiz, kadınların sosyal ve ekonomik hayatta daha aktif olmalarını sağlamak. Özellikle, Kartal’da kadınların ekonomik hayatta öncü olması bizler için çok önemliydi. Bu hedefe uzun zamandır odaklandık.”

Kadına yönelik şiddeti önleme konusunda, kadın dernekleriyle protokol imzaladıklarını ve bu konuyu çok ciddiye aldıklarını ifade eden Kartal Belediye Başkanı; “Kadınların, eşitlikçi bir anlayışla ekonomide öncü olmalarından başka bir diğer konu da kadına yönelik şiddet. Ne yazık ki, bu konudan çok dertli olan bir ülkeyiz. Kartal Belediyesi olarak, kadına yönelik şiddet konusunda da kadın sivil toplum örgütleri ile temas içindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı