Pazar, Mayıs 29, 2022
Ana SayfaEMEKKartal'da Grev İlanı

Kartal’da Grev İlanı

DİSK/Genel-İş Anadolu Yakası 1 No’lu Şubenin örgütlü olduğu Kartal Belediyesinde, kadrolu işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine grev kararı asıldı.

Evrensel Gazetesi-DİSK/Genel-İş Anadolu Yakası 1 No’lu Şubenin örgütlü olduğu Kartal Belediyesinde, kadrolu işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine grev kararı asıldı.
Kartal Belediyesi önünde bir araya gelen işçiler sık sık “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek”, “Hak hukuk adalet işçilerle gelecek”, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz”, “Yaşasın sınıf dayanışması” sloganlarını attı.
İşçiler adına açıklama yapan Şube Başkanı Ahmet Arıkan, “Yaklaşık 9 aydır Kartal Belediyesiyle yapılan görüşmelerde toplu sözleşme sürecini, işçilerin de kabul ettikleri koşullar çerçevesinde sonlandırmaya çalışıyoruz. Ancak oturumlarda ve ara bulucu sürecinde anlaşma sağlanamadığı için grev sürecine gelmiş bulunuyoruz” dedi.
83 kadrolu işçinin bulunduğu Kartal Belediyesinde işçilerin enflasyon oranında zam istediklerini belirten Arıkan, taleplerin karşılanmadığı durumda 27 Ekim’de greve çıkacaklarını açıkladı. Greve çıkmamanın tek koşulunun belediye yönetiminin işçilerin kabul edeceği bir teklif vermesi olduğunu dile getiren Arıkan, “27 Ekim’e kadar görüşmeler devam edecek. Umarız bu tarihe kadar işçilerin talepleri kabul edilir ve biz de buraya grev değil halay çekmek için geliriz” diye konuştu.

Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar