Çarşamba, Haziran 29, 2022
Ana SayfaGÜNCELKARTALDA HER TÜRLÜ EYLEM BİR AY YASAK

KARTALDA HER TÜRLÜ EYLEM BİR AY YASAK

Kartal’da bildiri, afiş, miting vb. tüm etkinlikler ve eylemler bir ay boyunca yasaklandı.

 
Kartal Kaymakamlığı “Toplumun salgından korunması ve salgının yayılımının engellenmesi amacıyla
Kartal Kaymakamlığı 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun17. Maddesi ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 32/Ç Maddesine istinaden Kartal’da bir ay boyuna (15.04.2021-15.05.3021) bildiri, afiş, miting vb. tüm etkinlikleri yasaklandı.
Kartal Kaymakamlığı “Toplumun salgından korunması ve salgının yayılımının engellenmesi amacıyla” diyerek; T.C. Kartal Kaymakamlığı Twitter Resmi Hesabında duyurduğu açıklamada;
“Kaymakamlığımızca idaremizde bulunan meydan, cadde, sokak, yol, park gibi tüm umuma açık alanlarda, miting, açık yer toplantıları, gösteri yürüyüşleri, oturma eylemi, protesto eylemi, yürüyüş ve toplanmalar, basın açıklamaları, stant açma, imza toplama, imza kampanyası, kamu kurum ve kuruluşları hariç olmak üzere, anma toplantısı, anma töreni düzenleme, ticari kimliği bulunan tüzel kişilerinin ticari faaliyetleri hariç olmak üzere el ilanı, bildiri, broşür dağıtımı, afiş, poster asma, sticker yapıştırma ve benzeri türdeki her türlü eylemler bir ay ( 15.04.2021-15.05.2021) süresince YASAKLANMIŞTIR”
Fotoğraf: Kartal Kaymakamlığı

Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar