Çarşamba, Haziran 29, 2022
Ana SayfaGÜNCELKartal’da İhtiyaç Sahiplerine Ramazan Kolisi

Kartal’da İhtiyaç Sahiplerine Ramazan Kolisi

Kartal’da İhtiyaç Sahiplerine Ramazan Kolisi

İstanbul/Kartal

Kartal Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da ilçede yaşayan dar gelirli vatandaşlar ve ihtiyaç sahibi aileler için Ramazan kolisi desteğinde bulunuyor.

İhtiyaç sahiplerinin, Kartal Belediyesi Komşu İletişim Merkezi ve Kartal Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden gelen başvuruları Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından kayıt altına alınıyor. Ardından gelen talepler belirleniyor. Bu ihtiyaç sahiplerine Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından evlerinde ziyaret edilerek Ramazan kolileri teslim ediliyor.

Kartal Belediyesi Ramazan Ayı iftar buluşmalarını ise Kartal’ın tüm mahallelerinde aşevinde  çıkan yemeklerle organize etmeye devam ediyor.

“Kartal’da Dayanışmayı Büyütüyoruz”

Ramazan Ayı’nda dayanışma ruhunun önemine vurgu yapan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel yaptığı açıklamada, “Sosyal yardım alanında bugüne kadar ihtiyaç sahibi aileler, öğrenci kardeşlerimiz, engelli vatandaşlarımız, hasta ve yaşlılarımız için birçok hizmette bulunduk. Ramazan Ayı’nda da İstanbul’un en önemli ilçelerinden biri olan Kartal’da Ramazan’ın ruhuna yakışır bir şekilde dayanışmayı büyütüyoruz. Ramazan boyunca hemen her akşam bir mahallemizde yüzlerce kişinin katıldığı sofraları aşevimizden çıkan yemeklerle kuruyoruz. Eski Ramazan ruhunu tüm komşularımızla hep beraber yakaladık. İhtiyaç sahibi ailelerimize de koli dağıtımlarımız devam ediyor. Temel gıda kolisi yardımına ihtiyaç duyan komşularımızın bize başvurmaları yeterli.” diye konuştu.

Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar