Çarşamba, Şubat 21, 2024
Ana SayfaEMEKKARTAL'DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ BULUŞMASI

KARTAL’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ BULUŞMASI

Disk Emekli – Sen Kartal Şubesi kahvaltı ve söyleşi programıyla Öğretmenler Günü Buluşması” gerçekleştirdi.

Yüksel FIRAT

Disk Emekli – Sen Şube Başkanı Ali Söyüt Kartal Belediyesi Etkinlik Çadırına gelen davetliler ile tek tek ilgilendi.

TÖB – DER eski şube başkanları Hasan Kudat, Tamer Tezin ve Turgut Ünlü etkinliğin onur konuklarıydı. Onur konukları hem kendi tarihsel süreçlerine hem de genel ilişkin açıklamalarda bulundular.

Hasan Kudat, 1973 – 76 yılları TÖB – DER sürecini anlattı. Kumar oynan bir lokalden bir örgüte nasıl dönüştüklerini anlattı.

Tamer Tezin, devlet ve tüm yönetici aygıtların gelir kaynağının işçilerin yarattığı değer ve el konulan artı – değer olduğunu belirtti. Kızıl sendikal mücadelenin önemine vurgu yaparken, esas olanın iktidar mücadelesi olduğunu öne çıkardı konuşmasında.

Turgut Ünlü, dönemimizde mücadelemiz şuydu; Bilimsel, çağdaş, parasız, laik, demokratik, iş ve istihdama uygun bir eğitim mücadelesiydi. Bugün eğitim sistemi çöktü ve biz buna karşı mücadele içerisindeyiz. “Elbetteki bu bir sınıf mücadelesidir. Öğretmenlerimiz bu mücadelenin bir parçasıdır” diye tamamladı konuşmasını.

Konuşmaların ardından onur konuklarına mücadeleye katkılarından dolayı plaketler verildi.

Hasan Kudat hocaya plaketini Kartal Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi İmam Aydın verdi.

Tamer Tezin hocaya Kartal Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi M. Oktay Aksu verdi.

Turgut Ünlü hocaya Deniz Gezmişin abisi Bora Gezmiş verdi.

Kartal Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi M. Oktay Aksu yaptığı konuşmada, “Örgütlü mücadele şart. Sınıf mücadelesinde meydanlara çıktığımızda eksik kaldığımız görülüyor. ‘Birlikte Kuvvet Doğar’ diyoruz ama bunu hayata geçiremiyoruz.Buradaki arkadaşlar geçmişte ‘Hak Verilmez Alınır’ diyorlardı ve bugünde ‘Hak Verilmez Alınır’ diyerek sizleri birlikte mücadeleye davet ediyorum” dedi.

Kahvaltıya Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Aksu, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı İmam Aydın, CHP Kartal Beldiye Meclis Üyesi İlker Bakioğlu, Kartal Kent Konseyi Başkanı Türkan Kurtulmaz Öztürk, CHP Kartal İlçe Örgütü Sekreteri Süleyman Ülger, Kartal Belediyesi Kartursaş Aş. Genel Müdürü Düzgün Çapar, Kartal Gazeteciler Derneği Başkanı Selim Akdoğan, Hüsnü Yeşilyurt, Çetin Uygur, Ali Aluç, Bora Gezmiş, A. Haydar Süslü, Ayten Yılmaz, Hasan Seçkin, Erdoğan Uçar, Bayram Ayrancı, Haşim Yıldırım, Disk Emekli – Sen Kartal Şubesi yönetin, denetim ve disiplin kurulu üyeleri başta olmak üzere Kartal’da öne çıkan isimlerin katıldığı bir kahvaltı olarak gerçekleşti.

Yuksel Firat
Yuksel Firat
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı