Pazartesi, Haziran 27, 2022
Ana SayfaPOLİTİKAKARTAL’DA SOSYALİST PARTİLER HAREKETLİ

KARTAL’DA SOSYALİST PARTİLER HAREKETLİ

Seçim tartışmalarının rejim tartışmalarına dönüştüğü bu süreçte işçi-emekçi cephesinden demokratik halk seçeneğini öne çıkaran sosyalist partiler Kartal’da etkinlikler düzenlemekteler.

EMEK PARTİSİ TÜRKİYE “TÜRKİYE NEREYE GİDİYOR”

EMEK PARTİSİ Genel Başkan Yardımcısı Selma Gürkan 6 Kasım Saat: 19.00’da Yakacık, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nde gerçekleştireceği halk buluşmasında “TÜRKİYE NEREYE GİDİYOR” “İşçiler, emekçiler ve halk ne yapmalı” konulu bir söyleşi gerçekleştirecek.

Emek Partisi Kartal İlçe Örgütü yaptığı açıklamada; “Türkiye, Cumhur İttifakı ile Millet ittifakı arasında, iki burjuva kutuplaşmaya sıkıştırılmış durumda. Bu, Türkiye’nin çıkışı için bir seçenek doğurmaz. Biz üçüncü bir seçeneğin olması gerektiğini ortaya koyduk. Bu da devrimci, demokratik bir halk seçeneği. Ne Cumhur İttifakı’nın ne de bunun karşısına konan ve ‘güçlendirilmiş parlamenter sistem’ diye ifade edilen yaklaşımın Türkiye’nin, ekmek, demokrasi, özgürlük, Kürt sorunu gibi çok köklü sorunlarını çözebilecek bir yol açmayacağını ortaya koyuyoruz. Tüm halkımızı halkımızı devrimci, demokratik bir halk seçeneğini birlikte tartışmaya ve örgütlemeye çağırıyoruz” dedi.
 
 
 
 

SOL PARTİ “SOL’U BİRLİKTE BÜYÜTÜYORUZ”

Üyesi Alper Taş “2 Kasım Saat: 19.30’da Esentepe MBOY düğün salonunda Kartal halkıyla buluşuyor. “Adım Adım Dalga Dalga SOLU BİRLİKTE BÜYÜTÜYORUZ” çağrısıyla gerçekleşecek etkinliğe oyuncu-yönetmen Mürfir Can Saçıntı’da katılacak.

Sol Parti işçiler, emekçiler, yurtseverer ülkemizi tek adam rejiminden kurtarmak, tek kişinin değil halkın yönettiği bir demokrasi için; Kaynakların bir avuç sömürücüye değil halka aktarıldığı eşit bir ülke için; Laik bir gelecek için; Sömürücü emperyalist tekellerin ABD ve NATO’nun kovulduğu gerçek bir bağımsızlık için ; Herkese iş, aş ve insanca yaşanabilir bir ücrettin güvence altına alındığı emek-egemen bir düzen için, çağrısı yaptı.
SOL PARTİ yaptığı çağrıda “Şimdi Örgütlenme Zamanı Sol Zamanı” diyerek “Emekçi halkın laik, bağımsız, devrimci demokratik cumhuriyetini kurmak için SOL’da birleşelim” dedi.
 
 
 
 

TKH “Yeni Bir Cumhuriyet Konferansları”

Türkiye Komünist Hareketi’nin (TKH) duyurduğu “Karanlıktan Aydınlığa Türkiye’nin Seçeneği Ne Olmalı?” başlığıyla gerçekleşecek olan “Yeni Bir Cumhuriyet Konferansı 7 Kasım Saat 16.00’da Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde gerçekleşecek.

Etkinliğe Gazeteci-yazar Atilla Özsever, TKH MK Üyesi Kurtuluş Kılçer, Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu katılacak. Türkiye Komünist Hareketi, geçtiğimiz günlerde emekten, laiklikten ve bağımsızlık şiarıyla “İnsanca yaşam, eşitlikçi bir düzen için Yeni Bir Cumhuriyet Programı”nı yayınlamış ve çalışmalarına başlamıştı. Bu çalışma kapsamında İstanbul’da gerçekleştirilecek olan “Karanlıktan Aydınlığa Türkiye’nin Seçeneği Ne Olmalı?” başlığıyla gerçekleşecek olan “Yeni Bir Cumhuriyet Konferansları”nın ikincis Kartal’da yapılacak.
Türkiye Komünist Hareketi uzun bir süredir Kartal’da sürdürdüğü bildir ve afiş çalışmalarıyla Kartal halkını gerçekleşecek konferansa çağırmaktadır.
 
 

Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar