Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaGÜNCELKartal'da ‘Veli Akademisi’ 

Kartal’da ‘Veli Akademisi’ 

Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü, İstanbul Marmara Eğitim Vakfı ve Maltepe Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen velilere yönelik hazırlanan “Veli Akademisi” adlı eğitim programı, Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde başladı.

“Veli Akademisi” eğitim programına katılan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, hem eğitim konusunda Kartal’da hayata geçirdikleri önemli projelerden bahsetti, hem de bir ebeveyn olarak yaşadığı tecrübeleri diğer velilerle paylaştı.

Kreşlerin yanı sıra ilkokul ve ortaokulda öğrencileri bulunan Kartallı velilere yönelik hazırlanan ve Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü, İstanbul Marmara Eğitim Vakfı ve Maltepe Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen “Veli Akademisi” adlı eğitim programı, gerçekleştirilen ilk oturum ile başladı.

Programda kısa bir konuşma gerçekleştiren Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Dilek Kars, Veli Akademisi’nin ilk kez düzenlendiğini, ancak gelecek yıllarda da tekrar edilmesini umduklarını belirtti. Kreşlere devam eden çocukları emanet olarak gördüklerini ve eğitimlerini önemsediklerini kaydeden Kars, uzmanların danışmanlığında daha bilinçli bir şekilde çocuk yetiştirmeleri konusunda velilere yardımcı olmayı hedeflediklerini söyledi.

Dr. Dilek Kars’ın konuşmasının ardından Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyeleri Diğdem Enerem ve Gülşah Aydın Yeşilyurt “Çocukla İletişim” adlı ilk derse başladı. Akademik verileri paylaşan ve aynı zamanda birebir kendi yaşamlarından örneklerle yaklaşık iki saatlik bir eğitim programı düzenleyen akademisyenler, ardından velilerin sorularını cevapladı.

Çocuk ve gençlerimiz için ‘Makina Hangar’ı bu Cumartesi açıyoruz

İlk oturumun sonlarına doğru programa katılan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, seçim takviminden kaynaklı yoğun programına rağmen velilerle buluşmayı kaçırmak istemediğini kaydetti. Kendisinin ve eşinin de 4 yaşında bir oğulları olmasından dolayı veli olduklarını kaydeden Başkan Yüksel, oğlu Eymen Ali ile yaşadıkları iletişimden de örnekler verdi.

Farklı yaş grubundan ailelerin sordukları sorulardan ileride kendilerinin karşılaşacakları durumları gördüğünü de ifade eden Başkan Yüksel, çocukların ve çocuk eğitiminin herkesin üzerine titrediği bir konu olduğunu bu sebeple Kartal Belediyesi olarak kreşlerden başlayarak ilkokuldan, liseye kadar olan süreçte sanat alanında çocuklarla ilgili projeler geliştirdiklerini belirtti.

Sanat Akademisi örneğini veren Yüksel, Kartallı çocuk ve gençler için Satranç Akademisiyle, Mustafa Necati Destek Eğitim Kursu ile spor kursları ile kız yurdu ile eğitim alanında pek çok yatırım yaptıklarını kaydetti.

Yapılan parklarda spor alanlarında mutlaka çocukların spor yapması ile ilgili fonksiyonlar koyduklarını belirten Kartal Belediye Başkanı, 10 Şubat Cumartesi günü açılacak ‘Kartal Bilim, Mühendislik ve Teknoloji Merkezi Makina Hangar’ projesinden de bahsederek müthiş bir merkez haline getirilen bu projede ilkokul çocuklarına yönelik eğitim parkuru oluşturduklarını ifade etti.

Destek Eğitim Kursu öğrencimiz Türkiye çapında derece elde etti

Yine açılmak üzere olan Yalı-Yunus-Topselvi Kültür Merkezi’nde de Mustafa Necati Destek Eğitim Kursu gibi bir dershane olarak kapasitenin artmasını sağladıklarını söyleyen Başkan Yüksel, her yaş grubunun eğitim ile ilgili endişelerini azaltmaya çalıştıklarını söyledi.

Başkan Yüksel, Eğitim Destek Eğitim Kursu’na devam eden bir öğrencilerinin Türkiye çapında derece elde etmesinden dolayı da gurur duyduklarını ifade ederek Veli Akademisi’nin ilk dersini veren öğretim üyeleri Diğdem Enerem ve Gülşah Aydın Yeşilyurt’a teşekkür etti ve plaket takdiminde bulundu.

Veli Akademisi 07 Şubat’ta gerçekleştirilen ilk oturumun ardından 14, 21, 28 Şubat ve 06, 13 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek ve her biri ayrı bir konuda olan eğitim programları ile devam edecek.

Veli Akademisi temalı eğitim programın açılışına Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Dilek Kars, Kartal Belediye Meclisi Başkanvekili Özlem Bulut, Kartal Belediyesi Kreş Müdürü Hilal Kıraç ve veliler katıldı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş