Pazar, Mayıs 28, 2023
Ana SayfaGÜNCELKARTAL'DA "YAĞMUR DENİZ YAŞASIN!" ETKİNLİĞİ

KARTAL’DA “YAĞMUR DENİZ YAŞASIN!” ETKİNLİĞİ

Yüksel FIRAT

YAĞMUR DENİZ YAŞASIN! SMA TİP 1 HASTASI YAĞMUR DENİZ’E UMUT OL! Çağrısıyla İnstegram adresinde yapılan canlı yayının bir kolu da Kartal Sanat Sokakta gerçekleşti.

 
SMA ÇOCUKLARI DERNEĞİ Yönetim Kurulu Başkanı Seyitali Çorak, Aktrivistler Dilek Duyar, Semra Şimşek Funda Kaba başta olmak üzere aktivist ve destekçilerle gerçekleştirilen canlı yayın Kartal’ın Sesi gazetesi facebook sayfası ve birçok sayfada yayımlanarak bağış çağrısı yapıldı.

ZOLGENSMA tedavisi için yurt dışında tedavi edilmek zorunda olan Yağmur Deniz için sayılı günler kalırken etkinliğe sanatçı Yağmur Bakır saz arkadaşları türkü ve şarkılarıyla katıldı. Üç saat boyunca Yağmur Deniz için sahne alan Yağmur Bakır, “Yağmurun yaşaması için sürdürülen kampanyada bir damla bile katkım olduysa bundan büyük mutluluk duyacağım” dedi.

 
Programın sunuculuğunu da yapan Dilek Uyar ve Şair Sevilay Özyürek etkinliğe şiirleri ile katıldılar. Yerel sanatçılar türküleriyle katıldılar.
4 Ocak 2021 tarihinde İstanbul İli Tuzla İlçesi’nde kurulan SMA ÇOCUKLARI DERNEĞİ bireysel ayırım yapmadan hasta ve hasta yakınlarının taleplerinin toplumsal bir mücadeleye dönüşebilmesi için çalışmalar düzenliyor. Hedefi, dünya ülkelerinde uygulanan bütün tedavilerin ülkemizde de başlatılması ve gündemdeki kriterlerin kaldırılması olan dernek, sayıları üç yüze ulaşan gönüllü kadrosuna sahip.
Bürokratik engellerin aşımını hızlandırmak, toplumsal olarak farkındalık yaratmak ve tedavi amaçlı bağış sağlamak adına etkinlikler düzenleyen bu gönüllü kadrosunun, Kartal SMA çocukları gönüllüleri öncülüğünde, Kartal Belediyesi’nin katkılarıyla yapıldı etkinlik. ,
Yağmur Deniz’e ve diğer tüm SMA hastalarına nefes olabilmek adına düzenlenen farkındalık yaratma ve bağış gününde, vatandaşlar İnstagram adresinden ve diğer sosyal medya hesaplarında takip ederek büyük ilgi gösterip bağışta bulundular.
Etkinliği değerlendiren gönüllü aktivist Dilek Uyar; “Ülkemin insanlarının bir araya geldikleri an, gönüllerini ve ellerini sevgiyle birleştirebildiklerini gözlemlediğimde uzun süredir zihnimde oluşan ve yüreğimi hayli ağrıtan olumsuz düşünceler silinerek, yeniden yerini coşkuya bıraktı çünkü, umutsuzca umut beslemenin nasıl bir duygu olduğunu hep birlikte yaşadık ve her birimizin tek temennisi, tüm çocukların sağlıklarına en kısa sürede kavuşabilmesiydi.

İstasyon Caddesi’nin semasında şarkılar, türküler, şiirler yankılanırken, Yağmur Deniz’imizin ve diğer SMA hastası çocuklarımızın ailelerinin acısını iliklerine kadar hissettiklerine emin olduğum tüm gönüllülerin yüreklerini sevgiyle selamlıyoruz.

Bugün Yağmur Deniz’in doğum günü…

Ama ailesi ve bizler doğum gününü kutlamadık. Çünkü Yağmur Deniz’in hayatının ilk iki yılının bir gününde bile kutlanması gereken bir süreç yaşayamadı. Acı ve açlık çekmek zorunda kaldığı yıllarına inat, gerekli olan meblağın sağlanarak tedavisine başlandığı günü, “doğum günü” olarak, tüm sosyal medyada ilan edecek ve coşkuyla kutlayacağız.
Tüm SMA hastası çocuklarımızın, en kısa sürede yeniden doğmaları dileğiyle, herkesi bağışa davet ediyorum…”

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı