Pazartesi, Mayıs 29, 2023
Ana SayfaKÜLTÜR SANATKartal'da "Yine Şiirdeyiz İşte"

Kartal’da “Yine Şiirdeyiz İşte”

Sanatseverler Kartal Yakacık Kültür Merkezi’nde “Yine Şiirdeyiz İşte” adlı etkinlikle nefes alacak.

“İçinden geçtiğimiz bu boğucu zamanlara inat  sanatın bizleri birleştirdiği yolda  biraz nefes almak, birlikte aynı  heyecanı ve güzellikleri  paylaşmak” için 21 Mayıs Cumartesi günü “Yine Şiirdeyiz İşte” adlı etkinlik düzenlenecek.

Kartal Yakacık Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek etkinliğin moderatörlüğünü Fatma Işık yapacak ve imza, şiir müzik dinletisi ile dolu dolu bir etkinlik sanatseverlerle buluşacak.

Etkinliğin moderatörü Fatma ışık etkinliği gazetemize değerlendirdi ve “Dostlarımızın ve tüm sanat severlerin desteğini hissetmek ve bu zor zamanlarda yan yana olmak bizleri çok mutlu edecek …” dedi.

Fatma Işık; “Pandemi dönemi ne yazık ki en çok sanatçılarımıza ve sanatsal etkinliklere darbe vurdu. Sahip olduğu yetenekler sayesinde bu  toplumun bilinç ve duyarlılık seviyesini yükselten , aynı zamanda bu kutsal meslekten  geçimini sağlayan sanatçılarımız  üretemez ya da ürettiklerini paylaşamaz hale geldi.

İçinden geçtiğimiz bu boğucu zamanlara inat  sanatın bizleri birleştirdiği yolda  biraz nefes almak, birlikte aynı  heyecanı ve güzellikleri  paylaşmak  adına  bir etkinlik gerçekleştiriyoruz.

Yıllar içinde tanıdığım sanata gönül ve emek  vermiş değerli sanatçı  dostlarımı aynı sahnede bir araya getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Büyük değerlerimizden Yaşar Kemal’ in cenaze töreninde  yine yeri dolmaz şairlerimizden  Adnan Yücel’in “Yeryüzü  Aşkın Yüzü  Oluncaya Dek” şiirini tüm içtenliği ile okuyarak hafızalarımızda ve yüreklerimizde iz bırakan, bizleri duygu fırtınasına sürükleyen, çok kıymetli  şiir yorumcumuz  Haydar Ertem, Kartal’ın yetiştirdiği çok sevilen ve aynı zamanda  çok  değerli  müzisyen ve yazar  dostumuz Kamil Unutkan, yine genç yeteneklerimizden şair ve aynı zamanda şiir yorumcusu dostumuz  Murat Kayış ve müzisyen arkadaşlarımız bağlamada Tekin Dinçer, kemanda Mustafa Özkök  bizlere şiir ve müzik dolu bir zaman dilimi yaşatacaklar. Ayrıca kitaplarını imzalamak üzere  edebiyatımızın güçlü isimlerinden Cezmi Ersöz bizlerle olacak.  Dostlarımızın ve tüm sanat severlerin desteğini hissetmek ve bu zor zamanlarda yan yana olmak bizleri çok mutlu edecek …”

 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı