Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaGÜNCELKARTALLI GENÇLERİN EKREM İMAMOĞLU'NDAN BEKLENTİLERİ

KARTALLI GENÇLERİN EKREM İMAMOĞLU’NDAN BEKLENTİLERİ

Haber: Eren Yüceboy

KARTALLI GENÇLERİN EKREM İMAMOĞLU’NDAN BEKLENTİLERİ

23 Haziran’daki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin sonrasında Kartal’ın Sesi Gazetesi olarak, İstanbul Kartal’daki gençlerle sokak röportajı yaparak gençlerin yeni Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan neler beklediklerini, gençliğin taleplerinin neler olduğunu ve taleplerine ulaşmak için neler yapmaları gerektiğini konuştuk.

Kartal’daki gençlerin seçimlere yönelik genel tepkisi 31 Mart’ta yapılan seçimlerin iptal edilerek yeniden bir seçime gidilmesinin haksız ve hukuksuz bir uygulama olduğu. Ekrem İmamoğlu’nun yeniden belediye başkanı olarak seçilmesi ile birlikte bu haksızlığın giderildiği, İstanbul seçmeninin hakkının iade edildiği genel bir görüş durumunda.

EN TEMEL SORUN İŞSİZLİK

Bununla birlikte Ekrem İmamoğlu’nun seçimlerin yenilenme kararı alındığı günden 23 Haziran’a kadar kullanmış olduğu “Her şey çok güzel olacak!” sloganı konusunda genel bir şüphe hakim. Kartallı gençler, her şeyin çok güzel olmasını umut etseler de umduklarını Ekrem İmamoğlu’nun gerçekleştirebilecek olmasından emin değiller. Türkiye gençliğinin en temel sorunlarından biri olan genç işsizlik sorunu Kartallı gençler tarafından da başlıca sorunlardan biri olarak belirtilmiş durumda. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamının kısa vadede İstanbul yerelinde gençliğe istihdam sağlayabilecek bir yetkiye sahip olunduğu düşünülse de Türkiye’nin tamamında bu sorunu ortadan kaldırma noktasında yetersiz kalacağı her genç için ortak görüş durumunda.

SPOR TEŞVİK EDİLMELİ SPOR ALANLARI YARATILMALI

Kartallı gençlerin yeni belediye başkanından diğer beklentileri ise; kendilerine daha geniş spor alanları sunması, gençliğin spora teşvikinin arttırılması, paten ve kaykay kullanan gençler için yeni parkurların açılması gibi gençliğin yaşam alanlarının arttırılmasına dönük. Bu talepleri Ekrem İmamoğlu’nun karşılayacak olmasına olan inanç ve güvenleri ise tam.

23 Haziran akşamından itibaren Türkiye’nin her yerinde her yaş grubundan ve her kesimden insanın dahil olduğu mutluluk hali genel olarak Kartal gençliği için de geçerli. Gençliğin taleplerini daha rahatlıkla dillendirdiği, taleplerinin takipçileri olacaklarını belirttikleri bir durum hakim.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı