Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaGENELKartallı Kazım, Mezarı Başında Anıldı

Kartallı Kazım, Mezarı Başında Anıldı

Kurtuluş Savaşı yıllarında Yahya Kaptan’a bağlı olarak Kuvâ-yı Milliye örgütlenmesinde yer alan ‘Kartallı Kazım’ İbrahim Göleber, ölününün 63. yıl dönümünde mezarı başında dualarla anıldı.

Şair Nazım Hikmet’in ‘Kuvâ-yı Milliyeci Kartallı Kazım’ olarak adlandırdığı İbrahim Göleber, Pendik Yayalar Mezarlığı’nda kabri başında gerçekleşen anmaya, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in temsilen; Başkan Yardımcıları Adem Uçar, Cengiz Türkmen ve Bayram Ali Baştan, Göleber’in ailesi, Atatürkçü Düşünce Derneği Kartal Şube Başkanı Hülya Arkan, Belediye Meclis üyeleri, belediye birim müdürleri ve çok sayıda Kartallı vatandaş katıldı.

“Babam, Atatürk’ün Askeriydi”

Anma töreninde İbrahim Göleber’in yaşam öyküsünün okunmasının ardından,  Kartallı Kazım’ın kızı Melek Kır bir konuşma gerçekleştirdi. Kır yaptığı konuşmada, ‘Babam Atatürk’ün askeriydi ve ne mutlu bizlere ki, Atatürk gibi bir lidere sahibiz’ diyen Melek Kır, sözlerini şöyle sürdürdü; “Babam vatanı için canını ortaya koydu. Her şeyi karşılık beklemeden yaptı. O, Atatürk’ün askeriydi. Ne mutlu bizlere ki Atatürk’ümüz var, cumhuriyetimiz var. Kartal Belediyesi’ne babamın emanetine sahip çıktığı için sonsuz teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Melek Kır’ın konuşmasının ardından, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Uçar, tüm katılımcılara teşekkür ederek, Kartal Belediyesi’nin Kartallı Kazım’ın hatırasını yaşatmaya devam edeceğini kaydetti. Anma töreninin devamında, emekli müezzin Vedat Özbaş tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. Duaların ardından Kartallı Kazım’ın kabrine tüm katılımcılar tarafından karanfil bırakıldı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş