Pazartesi, Nisan 22, 2024
Ana SayfaGÜNCEL‘Kartallı Kazım’

‘Kartallı Kazım’

Nazım Hikmet’in şiirlerinde ‘Kartallı Kazım’ olarak sembolleştirdiği, Kuva-yi Milliye kahramanı İbrahim Göleber, anıldı.

Kartal’ın Sesi-Nazım Hikmet’in şiirlerinde ‘Kartallı Kazım’ olarak sembolleştirdiği, Kuva-yi Milliye kahramanı İbrahim Göleber,  Kartal Belediyesi’nin organizasyonuyla, 60. ölüm yıl dönümünde Pendik Yayalar Mezarlığı’ndaki kabri başında gerçekleşen  törenle  anıldı.
Kartallı Kazım’ın Yayalar Mezarlığı’ndaki kabri başında gerçekleşen törene; Kartal Belediye Başkan Yardımcıları İmam Aydın ve Adem Uçar, çok sayıda belediye meclis üyesi ile birim müdürü ve İbrahim Göleber’in  ailesi katıldı.
Kartal Belediye Başkan Yardımcısı İmam Aydın, anma töreninde yaptığı konuşmada, Kartallılar için İbrahim Göleber gibi bir Milli Kahramana sahip olmanın bir gurur kaynağı olduğunu ifade ederek, “Bugün, Kuva-yi Milliye kahramanı İbrahim Göleber, nam-ı değer Kartallı Kazım’ı anmak için mezarı başındayız. Bu topraklar üzerinde rahatça nefes alabiliyor, uyuyabiliyorsak bunu kahramanlarımıza borçluyuz. Mekanı cennet olsun. Bir kez daha başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Kuva-yi Milliye kahramanlarımızın önünde saygıyla eğiliyor, ruhları şad olsun diyoruz. Kartallı Kazım ismini ilçemizde yaşatmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Törenin sonunda, Kartallı Kazım’ın ruhuna Kur’an tilaveti gerçekleştirildi.
 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı