Pazar, Haziran 16, 2024
Ana SayfaGÜNCELKazancı Yokuşu’nda 1 Mayıs Anması

Kazancı Yokuşu’nda 1 Mayıs Anması

DİSK, KESK, TTB ve TMMOB 1977, 1989 ve 1996 1 Mayıs’larında Taksim, Şişhane ve Kadıköy’de yitirilenler anıldı

Taksim Kazancı Yokuşu’nda yapılan törene siyasi parti ve kitle örgütü temsilcileri de katıldı. Evrensel‘in haberine göre; Burada konuşan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Taksim yasağına tepki gösterdi. Çerkezoğlu, “Arsızlıkla tevazu, hırsızlıkla alın teri, zorbalıkla adalet arasında seçim yapacağımız 14 Mayıs’a ve onun öncesinde 1 Mayıs meydanlarında eşitlik için, adalet için, demokratik sosyal bir cumhuriyet için, ülkemizin aydınlık geleceği için hep birlikte omuz omuza olmaya çağırıyorum” dedi.

Ardından her yıl olduğu gibi İstiklal Caddesi üzerinden Şişhane’ye yürümek isteyen kitleye polis izin vermedi. Bunun üzerine gruplar halinde Şişhane’ye yüründü. Burada konuşan TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Sekreteri Seyfettin Avcı, “Emekten yana, özgür, demokratik bir Türkiye hayalimiz için tüm yurttaşlarımızı 1 Mayıs’ta Maltepe’ye bekliyoruz” dedi.

Daha sonra emekçiler, Söğütlüçeşme Belediye Otoparkı önünde buluştu. KESK Eş Genel Başkanı Şükran Kablan Yeşil, “Bu iktidarın bu ülkedeki kadınlar, emekçiler, gençler için şiddetten, yoksulluktan başka bir şey vadetmediğini biliyoruz. Bütün taleplerimizi 1 Mayıs meydanlarında, Türkiye’nin dört bir yanında haykıracağız” diye konuştu.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş