Çarşamba, Haziran 29, 2022
Ana SayfaGÜNCEL"Kep Atmıyoruz, Fidan Dikiyoruz, Ağaç Dikiyoruz"

“Kep Atmıyoruz, Fidan Dikiyoruz, Ağaç Dikiyoruz”

Kartal Cevizli Ortaokulu 8. Sınıf öğrencileri “Kep Atmıyoruz, Fidan Dikiyoruz, Ağaç Dikiyoruz” diyerek okul bahçesine fidan ve ağaçlar diktiler.


Kartal Belediyesi, Cevizli Ortaokulu Okul Aile Birliği ve Okul İdaresinin birlikte gerçekleştirdiği fidan ve ağaç dikimini öğrenciler gerçekleştirdi. Kartal Belediyesi’nin katkısı ile gelen ağaçların yanı sıra öğrenciler fidanlıklardan aldıkları fideleri kendi elleriyle dikip can sularını verdiler.
Diktikleri ağaca dileklerini de yazan öğrencilerden Ayça Dilbil duygularını “Doğamızı koruyalım, yerlere çöp atmayalım, bitkilere zarar vermeyelim. Umarım biz bu okuldan mezun olduktan sonra da yine bahçemize bol bol ağaç dikersiniz. Biz bu okuldan mezun olurken parti yapmayacağız ama birer fidan dikeceğiz” diyerek ifade etti.
“Kep Atmıyoruz, Fidan Dikiyoruz, Ağaç Dikiyoruz” etkinliğine ilişkin açıklama yapan Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Deniz Karacan ve Türkçe öğretmeni Sevgi Özay yaptıkları açıklamada etkinliği şöyle tanımladılar:

Deniz Karacan, ”Kartal Belediyesi olarak Kartal’da yeşil alan artırım çalışmalarını çok önem verdiklerini ve Kartal’da kişi başına düşen ortalama metre kareyi sürekli artırdıklarını belirtti. Karacan pandemi nedeniyle mezun olan öğrencilerin mezuniyet anısı yaratamadıklarında hareketle “çocuklarımızda fidanla anılarını yaşatabilecekleri ortam sağladık” dedi.
Sevgi Özay, “Doğayı sevin toprağı koruyun diyoruz çocuklara ama bunu hissetmeleri için elleri toprağı değsin bir can bıraksınlar istedik” dedi.
CHP Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Gülay Boyraz, Okul Müdürü Recep Yazıcı, Okul Aile Birliği Başkanı Züleyha Güneş  etkinliğe katılarak öğrencilerin duygularına ortak oldular.

Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar