Cumartesi, Eylül 30, 2023
Ana SayfaEMEKKESK birçok ilde bir günlük iş bıraktı

KESK birçok ilde bir günlük iş bıraktı

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) birçok ilde iş bıraktı. İstanbul’da ise sağlık emekçileri Okmeydanı Ağız ve Diş Hastanesi’nde bir araya geldikten sonra Profesör Doktor Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi’ne gelerek basın açıklaması gerçekleştirdi.

KESK, iktidarın kamu emekçilerine ve emeklilere 2024 yılı için altışar aylık dilimler halinde için yüzde 14 + yüzde 9 maaş artışı, 2025 yılı için ise yüzde 6 + yüzde 5 maaş artışı teklifine tepki olarak ülke genelinde bir günlük iş bırakma eylemi yaptı.
Yapılan eylemlerde, “İktidarın sefalet koşullarını dayatan TİS teklifine, ekonomik, sosyal, özlük ve demokratik hakların gaspına, sarı sendikalara karşı haklarımız için birlikte mücadeleye” denildi.

 “SEFALETE TESLİM OLMAYACAĞIZ”

KESK’in hükümetin açıkladığı zam oranına karşı aldığı 16 Ağustos’ta iş bırakma kararı kapsamında İstanbul’da sağlık emekçileri Okmeydanı Ağız ve Diş Hastanesi’nde bir araya geldikten sonra Profesör Doktor Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi’ne gelerek basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasını SES Şişli Şube Eş Başkanı Fadime Kavak okudu. Hastane önünde toplanan sağlık emekçileri “İnsanca yaşamak istiyoruz”, “Sefalete teslim olmayacağız” sloganları attı. Seyyanen zammı, enflasyon altında açıklanan zam oranlarını kabul etmeyerek taleplerini dile getirdi.

KESK üyesi emekçiler iş yerlerinde ortak basın açıklaması okudu. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinde çalışan sağlıkçılar alkış ve sloganlarla Samatya Eğitim Araştırma Hastanesi önüne yürüdü.

Yürüyüş esnasında emekçiler, “Sefalete teslim olmayacağız”, “Direne direne kazanacağız”, ve “İnsanca yaşamak istiyoruz” sloganı attı. Samatya Eğitim Araştırma Hastanesine önüne yürüyen emekçiler burada Eğitim Araştırma Hastanesinde çalışan emekçilerle beraber ortak basın açıklamasını okudu. Sağlıkçılar adına basın açıklamasını SES İş yeri Temsilcisi Birsen Seyhan okudu.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı