Pazar, Haziran 16, 2024
Ana SayfaGENELKESK İstanbul KadınMeclisi İlkay Sivaslı'nın öldürülmesini protesto etti

KESK İstanbul KadınMeclisi İlkay Sivaslı’nın öldürülmesini protesto etti

Kartal’ın Sesi- Kartal Atatürk İlkokulu öğretmeni İlkay Sivaslı’nın sevgilisi tarafından öldürülmesi Kartal’da protesto edildi.

KESK İstanbul Kadın Meclisi Kartal Meydanında Pazar günü saat 14.00’de gerçekleştirdiği basın açıklamasında: “İlkay Sivaslı… 41 yaşında bir kadın. Hayata tek başına tutunmaya çalışmış bir sınıf öğretmeni. Bu ülkede sayısı artık binleri bulan kadın cinayetlerinden biri sonucu aramızdan ayrıldı”dedi.

Basın açıklamasını Eğitim-Sen 5 No’lu Şubeden Evrim Dirican okudu: “İlkay Sivaslı… 41 yaşında bir kadın. Hayata tek başına tutunmaya çalışmış bir sınıf öğretmeni. Bu ülkede sayısı artık binleri bulan kadın cinayetlerinden biri sonucu aramızdan ayrıldı. İlkay kaçıncıydı saymadık ama sonuncu olsun diye buradayız. Artık yeter. Bizim hayatlarımız herşey sizin canınızın istediği gibi olsun diye varolmadı.
Kadınlar bu topraklarda yıllardır kendi hayatının, kendi bedenin, kendi emeğinin kontrolünü yapabilmek kısacası sadece kendi hayatını sürebilmek için canından oluyor. Yani kadınlar sırf erkeklerin güdümüne girmeyi reddettiği için katlediliyor. 
Ataerkil sistem ve kapitalizm ile oluşan erkeklik hali yalnızca kendi doğruları kendi sevgi anlayışı kendi yaşayış biçimini doğru sayıp başka türlüsünü alt edilmesi gereken ve hatta yok edilmesi gereken bir iktidar savaşı olarak görüyor. Oysa ataerki de kapitalizm de erkekler de çok yanılıyor. Hayatlarımızı ellerinize teslim etmeye hiç niyetimiz yok. Biz sadece yaşamdaki herşeyin kendi değerini bulduğu bir dünya istiyoruz. Tıpkı İlkay’ın dediği gibi:
VE ŞİMDİ PERDE KAPANIYOR… BEN BU MATERYALİST DÜNYADAN AYRILIYORUM… BARIŞIN, SEVGİNİN OLDUĞU YENİ UFUKLARA AÇILIYORUM… VE HAYATTA NE OLURSA OLSUN SANA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM…
İşte böyle demişti İlkay. Tıpkı tüm kadınlar gibi tek isteği sevgi ve barıştı. Katledilen tüm kadınlar onurumuzdur. İlkay ve tüm katledilen kadınlar için erkek adalet değil gerçek adalet istiyoruz. Bu davanın takipçisi olacağız çünkü ‘ tahrik edilmiştir’, ‘mahkemeye kravat takarak gelmiştir’, cinnet geçirmiştir’ gibi gerekçelerle nice davada katillere indirim yapıldığını biliyoruz. Gerçek adalet sağlanana kadar alanlarda olmaya haksızlıkları haykırmaya devam edeceğiz. İlkay ın sevgilisi kafasına kurşunu sıkan cellat olma zannıyla gözaltında. Umarız adalet bu sefer yerini bulur. Aksi halde adaletin yerini bulmadığı diğer tüm cinayetlerde olduğu gibi suçlu erkek devlet, erkek mahkemeler ve erkekleri her gün güçlendiren medya ve kadın katilleri ile dayanışan herkestir.
NE YAPARSANIZ YAPIN KENDİ HAYATLARIMIZ İÇİN DİRENMEYE DEVAM EDECEĞİZ!
SUSMUYORUZ KORKMUYORUZ, İTAAAT ETMİYORUZ!
KADIN KATİLLERİNİ DEĞİL KADINI KORU!
ERKEK ADALET DEĞİL GERÇEK ADALET!
KADIN CİNAYETLERİ POLİTİKTİR! 
KESK İSTANBUL KADIN MECLİSİ

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş