Salı, Nisan 23, 2024
Ana SayfaKÜLTÜR SANAT‘Kırmızı 10’ Adlı Karma Resim Sergisi Kartal’da Açıldı

‘Kırmızı 10’ Adlı Karma Resim Sergisi Kartal’da Açıldı

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Şubat ayı kültür sanat organizasyonu kapsamında 24 sanatçının 25 eserinin yer aldığı ‘Kırmızı 10’ adlı karma resim sergisi, Kartal Belediyesi hizmet binasının fuaye alanında açıldı. Küratörlüğünü sanatçı Zihniye İlhan’ın yaptığı sergiye sanatseverler ilgi gösterdi.

Serginin açılış törenine; Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Dilek Kars, sanatçı Zihniye İlhan, yazarlar Dilek Ünal ve Güzide Sarı ile çok sayıda sanatsever katıldı.

Törende konuşan Başkan Yardımcısı Dr. Dilek Kars, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel adına sanatçılara çiçek takdim ederek; “Bugün, dostlarımızla beraber Kartal’da önemli bir sergiye ev sahipliği yapmanın heyecanını yaşıyoruz.

Tüm komşularımızı bu eşsiz sergiyi mutlaka ziyaret etmeye davet ediyoruz

Kartal Belediye Başkanımız Sayın Gökhan Yüksel’in öncülüğünde, sanatın ve sanatçının yanında olmaya, destek vermeye devam ediyoruz. Tüm sanatçı ve yazarlarımıza, bizleri yalnız bırakmayan sanatseverlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kartallı komşularımızı bu eşsiz sergiyi mutlaka ziyaret etmeye davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, yazar Dilek Ünal ve Güzide Sarı kaleme aldıkları kitapları okuyucuları için imzaladı.

Açılış törenin devamında, Başkan Yardımcısı Dr. Dilek Kars sanatçılarla birlikte sergiyi gezerek eserler hakkında bilgi aldı.

Küratörlüğünü sanatçı Zihniye İlhan’ın yaptığı, 24 sanatçının 25 eserin yer aldığı karma resim sergisi, 18 Şubat’a kadar sanatseverleri ağırlamaya devam edecek.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı