Cuma, Aralık 1, 2023
Ana SayfaGÜNCELKonferans: “Koruyucu Aile”

Konferans: “Koruyucu Aile”

Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında Kartal’da “Koruyucu Aile” Konusuna Işık Tutacak Konferans

 
Kartal’da; kadınların, ailelerin ve çocukların sorunlarına karşı daha kapsamlı çalışmalar gerçekleştirmek amacıyla, Kadın ve Aile Müdürlüğü’nü kuran Kartal Belediyesi, koruyucu aile olmak isteyen ya da koruyucu aile ile ilgili soru işaretlerine cevap bulmak isteyen birey ve aileler için önemli bir konferansa ev sahipliği yapıyor.
Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında Kartal Belediyesi Kreşler Müdürlüğü’nün organizasyonu ile gerçekleştirilecek olan konferans; “Koruyucu aile, çocuk evlerinde bulunan ve koruma altında olan çocuklar ile 18 yaş üstü koruma altında olan gençler” konularına ışık tutacak.
Koruyucu aile olmanın koşulları, koruyucu aile olmak isteyen kişi ve ailelerin yerine getirmeleri gereken sorumluluklar, koruyucu ailelik öncesi bürokratik süreç ve devamı, konuya ilişkin doğru bilinen yanlışlar ve birçok farklı başlık, Kırmızı Çocuklar Derneği Kurucu Başkanı Simay Bülbül Sarıpınar’ın konuşmacılığını yapacağı konferansta ele alınacak. Katılımcıların koruyucu aile kavramı ile alakalı pek çok açıdan aydınlatılacağı konferansta Simay Bülbül Sarıpınar, bilgi ve tecrübelerini paylaşacak.
Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan konferans 18 Kasım Perşembe günü, saat 13.30’da başlayacak.
 

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı