Salı, Şubat 27, 2024
Ana SayfaGÜNCELKreş Öğrencileri Yerli Malı Haftası Kutladı

Kreş Öğrencileri Yerli Malı Haftası Kutladı

Kartal Belediyesi’ne bağlı 14 kreşte eğitim gören minikler, Kartal Belediyesi hizmet binasında Yerli Malı Haftası kapsamında stant açıp gösteriler sahneledi.

Miniklerden Gösteriler

Türkiye’nin 7 bölgesinin her birinin, ayrı stantlarda sahip olduğu zenginliklerle birlikte tanıtıldığı etkinlikte, bölgelerin yöresel kıyafetlerini giyen minikler; tutumlu olmayı, yatırım yapmayı ve yerli malı kullanımı konulu sunumlar yaptılar. Öğrenciler folklor gösterisi yaptı.

Etkinliğin açılışına katılarak Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i temsilen minik öğrencileri, öğretmen ve ailelerini tebrik eden Başkan Yardımcısı Dr. Dilek Kars, yaptığı konuşmada yerli malı kullanmanın ve dışarıya bağımlılığın azaltılmasının ne denli önemli olduğuna vurgu yaptı.

Öğrencilerimizi Bilinç ve Farkındalıkla Yetiştiriyoruz

Etkinlikte Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Dilek Kars, Atatürk’ün de isteği ile Cumhuriyet’in ilk yıllarında büyük bir üretim atağı gerçekleştirildiğini ifade ederek, çocuklarda bu bilincin erken yaşta oluşması için herkese büyük görevler düştüğünü ve Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in öncülüğünde belediyeye bağlı 14 kreşte eğitim gören çocukları, yerli malı kullanımının önemini kavrayacakları bilinç ve farkındalıkla yetiştirdiklerini söyledi.

Programın devamında etkinliğe katılanlar, Türkiye’nin 7 bölgesinin etnik unsurlarının yer aldığı stantları gezdi.

Kutlamalara Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Dilek Kars’ın yanı sıra; Kartal Belediye Meclisi Başkanvekili Özlem Bulut, Kartal Belediye Meclisi Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Gülay Boyraz ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Deniz Şahin, Kreş Müdürü Hilal Kıraç, kreş öğretmenleri ve veliler katıldı.

Her yörenin kendisine has ürünlerinin stantlarda gösterildiği sergi, bir hafta boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı