Cumartesi, Mayıs 27, 2023
Ana SayfaGÜNCELKreş öğrencilerinden 23 Nisan gösterileri

Kreş öğrencilerinden 23 Nisan gösterileri

Kreş öğrencilerinden 23 Nisan gösterileri

İstanbul/ Kartal

Kartal Belediyesi’ne bağlı 15 kreşte eğitim gören çocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı hazırladıkları gösterilerle kutladı. Kutlamalar Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi ve Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde eş zamanlı olarak gerçekleşti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Kartal Belediyesi’ne bağlı kreşler için 2 ayrı merkezde kutlama programları düzenlendi. Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kutlamaya Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’de katıldı.

Başkan Gökhan Yüksel : “Atatürk ilke ve inkılâplarını anlamak, benimsemek ve aklı başında, ufku geniş bireyler yetiştirmek için çalışıyoruz”

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel kısa bir konuşma yaptı. Bir nesil yetiştirmenin, çocuk yetiştirmenin kolay bir iş olmadığını vurgulayan Başkan Gökhan Yüksel şöyle konuştu:  “Anne ve babaların sorumluluğu ve heyecanı tartışılmaz. Biz de kendimizi öyle hissediyoruz. Biz bir belediyeyiz, kamu kurumuyuz sonuçta… Eğitim politikalarını ya da eğitimi biz belirlemiyoruz ama bu ülkeye yararlı, faydalı vatan evlatlarını yetiştirmek öyle kolay olmuyor. O yüzden çocuk yaşta başlamak gerekiyor Atatürk ilke ve inkılâplarını anlamak, benimsemek ve aklı başında, ufku geniş bireyler yetiştirmek için… Çocuklar buradaki eğitimlerinin ardından okula başlayacaklar ve biz aynı özveriyi okullarımızda da yapmaya çalışıyoruz. Okul aile birliğini, okul müdürünü yalnız bırakmamaya çalışıyoruz. Destek olmaya, hizmetleri artırmaya çalışıyoruz. Sanat Akademisi, Satranç Akademisi, Etüt Merkezi ile destek olmaya çalışıyoruz. Buradaki çocuklarımızın kendi yuvasında, Kartal’da imkânlarını artırmaya çalışıyoruz. Bu yüzden bizim için veliler de çok kıymetli. Sizin de manevi desteğinize gönül desteğinize ihtiyacımız var.”

Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde öğrencilerin emek verdiği gösteriler ayakta alkışlandı

Başkan Gökhan Yüksel’in konuşmasının ardından Kartal Belediyesi’ne bağlı kreşlerin 5 yaş sınıfı öğrencilerinin hazırladığı 23 Nisan gösterileri başladı. Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde sabah başlayan gösterilere Kordonboyu, Adile Naşit, Kastamonulu Şerife Bacı ve Begüm Yavuz Kreşi öğrencileri katılırken öğleden sonra da devam eden gösterilere Atalar Merkez Kreş öğrencileri katıldı. Öğrencilerin birbirinden renkli gösterileri ayakta alkışlandı.

Uğur Mumcu Kültür Merkezi çocukların 23 Nisan gösterilerine sahne oldu

Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü’nün düzenlediği 23 Nisan etkinliklerinin bir diğer adresi de Uğur Mumcu Kültür Merkezi oldu. Kartal Belediyesi’nin E-5 üstünde bulunan kreşlerinde öğrenim gören minik öğrenciler bu anlamlı gün için unutulmaz gösterilere imza attı.

Mevhibe İnönü, Gümüşpınar, Soğanlık Yeni, Zübeyde Hanım, Cumhuriyet 1 ve Cumhuriyet 2, Sabiha Bengütaş, Hürriyet, Uğur Mumcu ve Soğanlık Orta Mahalle kreş öğrencilerinin sergiledikleri performans büyük alkış topladı. Minik öğrenciler öğretmenleri eşliğinde şiirler okuyarak, şarkılar ve danslar eşliğinde unutulmaz bir gün yaşadılar. Etkinlikte öğrenciler tarafından İstiklal Marşı ve Andımız okunarak Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri açıldı. Öğrencilerin yapmış olduğu gösteri veliler ve izlemeye gelenler tarafından ayakta alkışlandı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı