Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaGÜNCELKurbanlıkların Sağlık Durumu, Aşı Kartları ve Nakil Belgeleri Kontrol Ediliyor

Kurbanlıkların Sağlık Durumu, Aşı Kartları ve Nakil Belgeleri Kontrol Ediliyor

Kartal’da, kurban satış ve kesim alanınına kurbanlıklar gelmeye başladı. Gelen hayvanlar, Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından, sağlık kontrolünden geçiriliyor. Kurbanlıkların sağlık durumu, aşı kartları ve nakil belgeleri kontrol ediliyor.

Kartal’da, kurban satış ve kesim alanının Kordonboyu Mahallesi sınırları içinde yer alan, eski Eczacıbaşı arazisinde hazırlıklarının tamamlanmasının ardından kurbanlık kabulü başladı.

Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kurban pazarındaki tüm hayvanların sağlık durumu, aşı kartları ve nakil belgeleri tek tek kontrol ediliyor. Kesim esnasında hayvanların kaçma olasılıklarına karşılık görev yapacak yakalama timi oluşturulurken, kesim alanlarında meydana gelebilecek herhangi bir olumsuz sağlık durumuna karşı da ambulans bekletiliyor.

Öte yandan, kurban kesim ve satış alanının Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından parselasyon çalışmaları da yakın zamanda tamamlanmıştı. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, alanda gerekli denetim ve güvenlik tedbirlerini alırken, bölgenin temizliği ve atıkların toplanması da Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülüyor. Bölgenin, haşerelere karşı düzenli olarak ilaçlanması ise Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sağlanıyor.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı