Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaGÜNCELKurum: "Diğer tarafta Ayasofya’yı yine müze yapmak isteyenler var"

Kurum: “Diğer tarafta Ayasofya’yı yine müze yapmak isteyenler var”

Kurum Kartal’da “28 Mayıs seçimleri çok önemli, Bir tarafta Ayasofya’nın zincirlerini kırıp yeniden ibadete açanlar var. Diğer tarafta Ayasofya’yı seçimden sonra yine müze yapmak isteyenler var. Ama bizim milletimiz buna müsaade etmez.” dedi.

Milletvekili ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kartal Yalı Mahallesinde Trabzon ve Çaykaralılar Kültür Yardımlaşma Derneğini ziyaret etti.

Kurum ve kendisine eşlik eden Gündoğdu Trabzon Çaykaralılar Derneği önünde toplanan kalabalık tarafından kemençe eşliğinde karşılanandı. Murat Kurum, katılımcılarla selamlaştı ve çocuklara oyuncaklar hediye etti.

Trabzon ve Çaykaralılar Kültür Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Aydın ve Ak Parti Kartal İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu’nun selamlama Konuşmalarının ardından Kurum, dernek salonunda katılımcılara seslendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını getirdiğini söyleyen Kurum, Kentsel Dönüşümde Yarısı Bizden” kampanyasına 785 bin bağımsız bölüm için 182 bin başvuru yapıldığını söyledi.

İstanbul ile Trabzon için ikiz kardeş, “Çünkü ikisinin de fatihi, Sultan Mehmet’tir” diyen Kurum, AK Parti iktidarları döneminde Trabzon’a yapılan yatırımlara ilişkin;

“Çevre ve şehircilikte; TOKİ vasıtasıyla 8 bin 76 konutu tamamlayıp hak sahiplerine teslim ettik, 1031 konutun yapımına devam ediyoruz. ‘İlk Evim’ projemiz kapsamında Trabzon’da toplam 2 bin 550 konut inşa edeceğiz, ‘İlk İş Yerim’ projemiz kapsamında 250 iş yerini esnafımız için inşa edeceğiz. ‘İlk Evim Arsa’ projemiz kapsamında 500 konutluk altyapısı hazır müstakil ve müşterek arsalarımızı sizlerin hizmetine sunacağız” dedi.

Kurum, “28 Mayıs seçimleri çok önemli, Bir tarafta Ayasofya’nın zincirlerini kırıp yeniden ibadete açanlar var. Diğer tarafta Ayasofya’yı seçimden sonra yine müze yapmak isteyenler var. Ama bizim milletimiz buna müsaade etmez.” dedi.

Kurum, konuşmasını 28 Mayıs’ta sandığa gidilmesi çağrısı yaparak “29 Mayıs’ta iki bayram yapacağız. Birincisi fethin 570. yıl dönümü kutlayacağız. Ardından da Fatih’in torunları olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza, Ümmetin Liderine, Genel Başkanımıza destek verip yeniden cumhurbaşkanı yapacağız” diyerek tamamladı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş