Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Ana SayfaKADINMaltepe Ardahanlılar Derneği Şiddete karışı bir etkinlik gerçekleştirdi

Maltepe Ardahanlılar Derneği Şiddete karışı bir etkinlik gerçekleştirdi

Maltepe Ardahanlılar Derneği 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde dernek merkezinde ŞİDDETE KARŞI bir etkinlik gerçekleştirdi.

 
Bu etkinlikte sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, eğitimciler, hukukçular ve dernek üyesi kadınlar yer aldı.
Eğitimci Gazeteci Yazar ve Maltepe Ardahanlılar Dernek Başkanı Yaşar Geler açılış konuşmasında şiddette eğitimsizliğin ve yasaların yetersizliği üzerinde durdu. Dernek olarak bu tür sosyal projelere ağırlık verdiklerini açıkladı. Ayrıca 16 Aralık’ta Maltepe’de yapılacak olan Ardahan Tanıtım Günlerine tam destek vereceklerini açıkladı.
Etkinlikte kadına yönelik şiddet ve bunun sosyal ve toplumsal etkileri üzerinde duruldu. Ayrıca hukukçular adına Ardahan Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Avukat Serkan Kaya, Sivil toplum örgütleri adına Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı ve Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez hem tanıtım günleri hem de kadına yönelik şiddete dair bir konuşma yaptı. Maltepe Kent Konseyi Başkanı Eray Aydın, Çıldır Kültür Derneği Başkanı Muhtesim Sarıkaya, Eskibeyrehatun Köyü Dernek Başkanı Tuncer Şimşek, Binbaşak Köyü Dernek Başkanı Erhan Karadeniz, Çayağzı Dernek Başkanı Gürhan Taşdemir, Maltepe Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kollarından Muazzez Aydın Çelik, Ardahan Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kadın Kolları Başkanları Sebahat Kaya ve Hamiyet Ardıbatan, Türk Halk Müziği Sanatçısı Turgay Demir, Maltepe Ardahanlılar Derneği Başkan Vekili Jülide Ferihan Kaya, Program yapımcısı ve sunucu Meryem Kızılırmak, Maltepe Ardahanlılar Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ve dernek üyeleri, Ataşehir Karder Yönetim Kurulu Kadın Kolları Başkanı Duygu Akçay ve yönetimleri, Sevinç Kaya, Nurten Geler, Serpil Akbulak, Yasemin Çolakoğlu, Tamam Geler, Hatice Çerkez, Binnaz Çelik, Taner Akbulak, Mustafa Topçu, Murat Aşçı, Kıbrıs Geler, Ağahan Aksu, Yaşar Özkaragöz, Seda Uzungül ve adını yazamadığımız birçok Ardahanlı kadın ve erkek hemşerimiz söz alarak kendilerini ifade ettiler.
Bu önemli etkinlikte ana tema tüm katılımcıların ortak noktası Kadına Şiddete Hayır ve İstanbul Sözleşmesinin yeniden yürürlüğe girmesini istemeleriydi.
Etkinlikte görsel sunumlar yapılmasının yanı sıra konuklara mor kurdela takıldı ve çay ve yiyecek ikramları yapıldı. Pandemi kurallarına uygun yapılan etkinlik yaklaşık iki saat sürdü ve kadınlarımızın mutluluğu ve memnuniyetleriyle sonlandı.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

İmam Ali Türkan on HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan on  6284
Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı