Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaMALTEPEMaltepe Belediyesi'nden Sosyal Destek

Maltepe Belediyesi’nden Sosyal Destek

Maltepe Belediyesi’nden Sosyal Destek

Maltepe Belediyesi, 2022’nin ilk 11 ayında ihtiyaç sahiplerine 12 bin gıda kolisi ve 88 bin paket sıcak yemek desteğinde bulundu.

Maltepe Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, “Halk Kart” desteğiyle ilçe genelinde belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara nakdi yardım yapılırken, belediyeye bağlı aşevinden 250 hanede 351 ihtiyaç sahibine 88 bin paket; dört çeşit sıcak yemek gönderildi. Ayrıca ihtiyaç sahiplerine 2022 yılında 12 bin gıda kolisi dağıtıldı. Bin 191 kişiye de marketlerde alışveriş yapabilmeleri için 161 bin 600 TL değerinde alışveriş kartı yardımında bulunuldu.

Maltepe Belediyesi bin 435 aileye taziye hizmeti kapsamında 90 bin 294 pide ve ayran gönderirken, afetzedelere 81 bin TL, asker ailelerine 32 bin 446 TL nakdi yardımda bulundu.

“ÖNCELİĞİMİZ HALKIN ÇIKARINI DÜŞÜNMEK”

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla ilgili konuşan Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Bugüne kadar sosyal belediyecilik anlayışıyla çalıştık, bundan sonra da bu hizmetlerimizden taviz vermeyeceğiz. Ağır ekonomik koşullar altında vatandaşlarımızı ezdirmemek için çalışmalarımızı daha da yoğunlaştırdık. Maltepe’de bu sorunları halkımızla birlikte aşmaya, dayanışmayı her koşulda yaşatmaya özen gösteriyoruz. Sosyal hizmet ağımızı sürekli genişletirken, yaptığımız her şeyi, attığımız her adımı, halkın çıkarlarını düşünerek, sosyal belediyecilik anlayışıyla gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı