Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaMALTEPEMaltepe Belediyesi’nin 2022 yılı faaliyet raporu kabul edildi   

Maltepe Belediyesi’nin 2022 yılı faaliyet raporu kabul edildi   

Maltepe Belediyesi’nin 2022 yılına ilişkin faaliyet ve denetim komisyonu raporu Maltepe Belediye Meclisi’nde oy çokluğuyla kabul edildi.   

Maltepe Belediye Meclisi Nisan ayı toplantılarının ikinci oturumu, Meclis Birinci Başkanvekili Yusuf Koçhan yönetiminde Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Toplantıda 2022 yılına ait Faaliyet ve Denetim Komisyonu raporu görüşüldü. Ocak ayında belediye meclis üyeleri arasından gizli oyla seçilerek Denetim Komisyonu’nda görev yapan Belediye Meclis Üyesi Canan Sezgin ve Nazmi Korkmaz, belediyenin bir önceki yıl gelir ve giderleri ile bunlara ilişkin hesap kayıt ve işlemleriyle ilgili bilgilendirme yaptı. Faaliyet raporuyla ilgili siyasi parti temsilcileri ve Belediye Meclis üyeleri söz alarak değerlendirmelerini paylaştı. Sonrasında yapılan oylamada Maltepe Belediyesi’nin 2022 yılına ilişkin faaliyet ve denetim komisyonu raporu Maltepe Belediye Meclisi’nde oy çokluğuyla kabul edildi.

‘BÜROKRATLARIM BAŞIMIN TACIDIR’

Raporun kabul edilmesinin ardından konuşma yapan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, halka dokunan, halka tepeden bakan değil yürekten bakan bir anlayışla son bir yılı geride bıraktıklarını ifade ederek “Devletimize, halkımıza hesap vermek için buradayız. Maltepe Belediyesi Denetleme Komisyonu tarafından yılda bir kez denetlenir. Şükürler olsun ki mülkiye müfettişleri tarafından her hafta denetleniyor. Dokuz yıldır burada görev yapıyorum. İncelenmedik dosyam, irdelenmedik kararım, ele alınmamış bir ihale dosyam kalmamıştır hem de defalarca. Hiçbir bürokratıma, çalışma arkadaşıma, yol arkadaşıma hele hele devletin bürokratıysa ona yasal olmayan hiçbir konuda talimatım olmaz. Benim bürokratlarım başımın tacı, önderim, yol arkadaşım, rehberlerim. ‘Başkanım böyle olur’ dediği zaman ben onların sözüne bir söz daha eklemem, verdikleri kararın altına imzamı çakar giderim. Şükürler olsun ki dokuz yıldır beni yanıltmadılar.  Hiçbir dosyadan da Maltepe Belediyesi zarar görmemiştir.” dedi. Kılıç, tamamlanan çalışmalardan örnekleri sundu.

‘MALTEPE’NİN KÖRELMİŞ SORUNLARINA EL ATTIK’ 

Türkiye ekonomisinin zor koşullar altında bulunduğu bir dönemde, kendi olanaklarıyla Maltepe’nin merkezine Yaşar Kemal Kültür Merkezi’ni kazandırdıklarını ifade eden Kılıç sözlerine şeyle devam etti: “Gülsuyu’nda 16 bin – 17 bin metrekare büyüklüğünde kültür merkezi inşa ettik. Onu da yakın zamanda kullanıma açacağız. Onu da sağdan soldan kredi alarak değil kendi bütçemizle yaptık. Maltepe Tıp Merkezi Adnan Kahveci Parkında kale gibi duruyor. Her gün bin civarında hemşehrimize sağlık hizmeti sunuyor. Başka ilçelerden de hemşehrilerimiz gelip tedavi oluyor.  Çok iyi uzmanlarımız var. Bu da göğsümüzü kabartıyor. Maltepe Belediyesi yönetimi Maltepe’de nerede boş alan bulduysa yeşil alana, parka çevirmiştir. 44 dönümlük Cumhuriyet Parkı’nın birinci etabı bitti. İkinci etabını açacağız. Cumhuriyet kültür merkezinde nikâhları kıyıyoruz. Burada tiyatro ve konser salonumuzda etkinlikler düzenliyoruz. İstanbul’un Anadolu yakasının en güzel nikâh salonunu açtığımızı gelen insanlar söylüyor” Kılıç, Maltepe’nin körelmiş, tıkanmış, kimsenin cesaret edemediği sorunlarına el attıklarını vurgulayarak Maltepe meydan projesinin haziran ayı ortalarında tamamlanacağını, hafif raylı tramvay projesinin hayata geçeceğini sözlerine ekledi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Imam Ali Türkan Açık OCAK 2022 SENDİKA İSTATİSTİKLERİ
İmam Ali Türkan Açık HASAN ALİ YÜCEL
İmam Ali Türkan Açık  6284
Seçkin Alper Tamer Açık Kartal’da Emeklilikte Adalet Çağrısı
Zehra Sayar Açık Yılbaşı
Deniz Özlem Er Açık Yılbaşı
Veysel Yiğit Açık İBB’den Kartal’a 3. Kreş