Perşembe, Kasım 30, 2023
Ana SayfaMALTEPEMaltepe’de “Ata’ya Saygı Zinciri”

Maltepe’de “Ata’ya Saygı Zinciri”

Maltepe’de “Ata’ya Saygı Zinciri”

Maltepe Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte Küçükyalı’dan Bostancı’ya kadar “Ata’ya Saygı Zinciri” oluşturulurken, denizde de “Ata’ya Saygı Dalışı” gerçekleştirildi.

Maltepe, Atatürk’ü hem denizde hem karada andı.  Maltepe Belediyesi’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84’ncü yıl dönümünde düzenlediği “Ata’ya Saygı Zinciri” ve Ata’ya Saygı Dalışı” programı, Maltepe sahilinde gerçekleşti. Saat 08.00’den itibaren düzenlenen programa binlerce Maltepeli vatandaş Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle katılarak Küçükyalı’dan Bostancı’ya kadar insan zinciri oluşturdu. Programa Maltepe Belediyesi çalışanlarıyla Cumhuriyet Eğitim Merkezi öğretmenleri ve öğrencileri de katıldı. Atatürk’ün  vefat ettiği saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşı okundu.

MAVİ GÖZLER MAVİ SULARDAN ÇIKARILDI

Törenin ardından Derinlere Saygı Dalışı Topluluğu, Marmara Sualtı Merkezi, Denizde Arama Kurtarma (DAK/SAR), Piri Reis Üniversitesi ve  Umudun Yolu Filmi’nin katılımıyla 20 dalgıç Ata’ya saygı dalışı gerçekleştirdi. Dalgıçlar Atatürk posteri ile Türk bayrağını deniz yüzeyinde açı. Suyun içinde meşaleler yakan dalgıçlara teknelerdeki ve kıyıdaki vatandaşlar alkışlarıyla destek verdi.

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı