Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaGÜNCELMALTEPE'DE SAYIM İŞLEMİ DURDU

MALTEPE’DE SAYIM İŞLEMİ DURDU

Saat 23.00 -Kartal’ın Sesi-Istanbul Maltepe’de 2 defa sayılan 400 sandık AKP ve MHP’nin itirazları sonrası üçüncü kez sayılacak.

CHP eski milletvekili Barış Yarkadaş, AKP ve MHP’nin başvurusu üzerine 400 sandığın sayımınının iptal edildiğini duyurdu. Bu durumda bu sandıkların sayımı tekrar yapılacak.

 

CHP’li eski İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal YSK’nın seçime devam kararı verdiğini duyurdu.

Tanal ,Maltepe’deki sayımlarda YSK’nın yazılı talimatına rağmen tutanaklara imza atmayan memurları Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet edeceğini de duyurdu.

Seçim sonuçlarını geciktirmek,manipülasyon yapmak ve kamu düzenini bozma suçunu işliyorlar. https://t.co/z95SP2SAhT— Av.Mahmut TANAL (@MTanal) 14 Nisan 2019

 

Eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, AKP ve MHP’li temsilciler tutanaklara imza atmadığı için memurların tutanakları imzalamadığını, bu sebeplede sayımın durduğunu açıkladı. Yarkadaş sosyal medya hesabından, “Maltepe’deki SAYIM DURDU. Çünkü; YSK’nın yazılı talimatına rağmen; memurlar, AKP ve MHP’li temsilciler tutanaklara imza atmıyor diye imza atmayacaklarını söylüyor. Oysa ki; YSK’ya göre hakimler ile CHP ve SP temsilcilerinin imzası yeterli. Maltepe Seçim Kurulu şu an toplantıda.” diye yazdı. 

Maltepe’deki SAYIM DURDU. Çünkü; YSK’nın yazılı talimatına rağmen; memurlar, AKP ve MHP’li temsilciler tutanaklara imza atmıyor diye imza atmayacaklarını söylüyor. Oysa ki; YSK’ya göre hakimler ile CHP ve SP temsilcilerinin imzası yeterli. Maltepe Seçim Kurulu şu an toplantıda. pic.twitter.com/EQbGwDLQiU— Barış Yarkadaş (@barisyarkadas) 14 Nisan 2019

Kartalin Sesi
Kartalin Sesi
Kartal'ın Sesi Gazetesi yazarı
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En çok okunanlar

Son Yorumlar

Zehra Sayar on Yılbaşı
Deniz Özlem Er on Yılbaşı